" /> Yüzdeki kırışıklıkları gidermek için 9 önemli öneri | Pembe Bigudi
Yüzdeki kırışıklıkları gidermek için 9 önemli öneri

Yüzdeki kırışıklıkları gidermek için 9 önemli öneri

Yüzdeki kırışıklıkları gidermek için 9 önemli öneri Yaş geliştikçe yüzdeki kırışıklıklar da belirmeye başlar. Ancak bunun için ahlanıp vahlanmak yerine kırışıklıkları önleyecek veya azalmasını sağlayacak yöntemleri denemeliyiz. Sizler için bir araya getirdiğimiz önerilerle kırışıklıklara elveda diyeceksiniz.

Yüzdeki çizgileri gidermenin yolları;

Kırışıklıkların azalması için yapmanız gereken ilk iş cildinizi düzenli olarak nemlendirmektir. Bu noktada Hyaluronik asit içeren ürünler kullanarak daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

  • Günlük cilt bakımınızı düzenli olarak programa özen gösterin. Aynı zamanda haftalık bakım maskelerinizi ihmal etmeyin. Unutmayın, cildinizin genç tutmanın en iyi yolu onu beslemek ve şımartmaktan geçer.
  • Güneşten kaçınmaya özen gösterin. Güneş ışınları ciltteki kolajen ve esnek yapının bozulmasına yol açtığından yüzünüze zarar vermektedir. Bu nedenle düzenli olarak güneş koruyucu krem kullanın ve güneş gözlüğü ile korunun.
  • Yüzümüz kaslardan ortaya gelmektedir. Yüzümüzdeki kırışıklıkların artma sebeplerinden biri de bu kasları yeterince kullanmayışımızdır. Yüz yogası ile kaslarımızı çalıştırıp kırışıklıkları giderebilir, hatta onların oluşmasını engelleyebiliriz.
  • Alnınızdaki kırışıklıklardan kurtulmanın da kolay bir yolu var. Avuç içlerinizi kaş bölgenize koyarak gerdirin ve aşağı doğru bakarak kaşlarınızı çatın.10 saniye kadar bu şekilde kalın ve bunu üç kez tekrarlayın. Bu işlem vasıtası ile alnınızdaki kırışıkları yok edebilir ve kırışıklıkların önüne geçebilirsiniz.
  • Kırışıklıkları azaltmanın en zahmetsiz yolu ise gülmek. Gülerken yüz kaslarımız çalıştığı için kırışıklıkların giderilmesi de kolaylaşıyor. Bol bol gülmek cildinize ummadığınız  kadar iyi gelecek.
  • Gıdı ve yanaklarda oluşan kırışıklıkları azaltmak ve sarkmayı önlemek için  ihtiyacınız olan tek şey; yemek kaşığı. Yemek kaşığını dudaklarınızın arasına alarak, üst dudağınız geride, alt dudağınız ise biraz ilerde olacak şekilde kaşığı kaldırın ve 3 saniye kadar bekleyin. Bu hareketi 5 kez tekrarlamanız gerekecek. Yanaklar için balon şişirme hareketini uygulayabilirsiniz. 10 saniye kadar yanaklarınız şiş vaziyette bekleyin ve bu hareketi 3 kere tekrardan edin.
  • Kaz ayakları ve göz etrafında bulunan kırışıklıklar için parmaklarınızı kullanmanız yeterli olacaktır. Gözlerinizi  işaret ve baş parmağınız yardımıyla aşağıdan ve yukarıdan gerdirin. Daha sonra gözlerinizi kısarak 10 saniye bekleyin. Bu hareketi üç kez yapın.
  •  Konuşma sırasında farkında olmadan kaşlarımızı çatabiliriz. Kırışıklıklara merhaba dememek için bu hareketi yapmamaya özen gösterin.

Bu birbirinden kolay ve etkili önerileri uygulayarak cildinizi daha genç, sağlıklı ve bakımlı bir görünüme ulaştırabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status