" /> Yüzdeki Çizgiler Nasıl Oluşuyor? | Pembe Bigudi
Yüzdeki Çizgiler Nasıl Oluşuyor?

Yüzdeki Çizgiler Nasıl Oluşuyor?

Kadınlar genellikle günlük hayatlarının çoğunu daha güzel görünmek, bakımlı olmak için harcıyor. Özellikle kadınların yüzlerinde istemedikleri çizgiler vardır. Bu çizgiler sebebiyle birçok makyaj ürünü veya gidermek için doğal yöntemlere başvuranlar oluyor. Ama öncelikle yüzdeki çizgiler nasıl oluşuyor bunu öğrenmemiz gerekir.

Yaşlanmaya başladıkça göz etrafında başlayan çizgiler artık bizi rahatsız etme noktasına gelir. Bu büyük sorunla mücadele etmeye başlarız. Çünkü güzelleşme arzusu hep daha fazlasını, daha iyisini ister. Yüzdeki çizgiler aslında hayatımızdaki birçok anının izleridir. Ama biz bu çizgileri tabi orda kalsın anılarımızı hatırlarım diyerek bırakamayız. Şimdi bir fırsatımız daha olsaydı bu çizgilerin daha geç oluşmasını sağlayabilir miydik, ona bakalım.

Yüzdeki Periorbital Çizgiler

Gözlerin etrafındaki bu çizgilerin aslında halk arasında ki adı kaz ayaklarımdır. Tüm yaşamımız boyunca birçok defa gülümsemişizdir. İşte bu çizgiler daha çok gülümsediğimiz zaman ki mimiklerimiz ile derinleşir. Eğer periorbital çizgilerden kurtulmak istiyorsanız botoks yapabilirsiniz.

Yüzümüzde ki Glabellar Çizgiler

Kaşları çattığımızda aslında yüzdeki çizgilerin oluştuğunu bilmemiz gerekiyor. Bu yüzden sürekli neşeli olmak gerekiyor. Bu çizgiler iki kaş arasında dikey olarak oluşur. Herkeste er ya da geç oluşur. Çözüm olarak botoks yapabilirsiniz.

Üst Dudakta Oluşan Çizgilerin Nedenleri

Makyajın olmazsa olmazlarından biri de rujdur. Ancak ruj üst dudak bölgesinde çizgiler oluşturduğunu bilseydiniz yine de kullanır mıydınız? Rujun yanında bir de sigara içiyorsak bu çizgiler daha fazla belirgin olmaya başlar.

Yüzdeki Çizgilerin Asıl Sebepleri

Çağımız gerekliliği olarak tempolu bir hayat yaşıyoruz. Bu tempo beraberinde sters, kaygı ve endişe gibi duyguları da peşinden getiriyor. Aslında birçok rahatsızlığımızın zaten anan sebebi olan sters, kaygı ve endişe tabi ki yüzdeki çizgilerin oluşmasında da etkilidir. Bu yüzden hayatı akışına bırakıp kendimize gereksiz şeyleri dert edinmememiz gerekiyor. Çünkü bu duygu hallerine girdiğimiz kaşlar çatılır ve beraberinde yüzümüzdeki çizgiler derinleşmeye başlar.

Dudak Çevresinde ki Marionette Çizgileri

Yazımızın başında periorbital çizgilerden yani gözün çevresinde oluşan çizgilerden bahsetmiştik. Aynı şekilde dudak çevresinde oluşan çizgilere ise Marionette çizgileri diyoruz. Bu çizgilerin oluşmasında ki temel sebep dokularımızın giderek zayıflamasıdır. Eğer Marionette çizgilerinden rahatsız oluyor ve eski görünümünüze kavuşmak istiyorsanız dolgu işlemini deneyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status