" /> Yapaylaştırılmış Gıdalarla Birlikte Önemi Bir Kez Daha Artan Diyet Programları | Pembe Bigudi
Yapaylaştırılmış Gıdalarla Birlikte Önemi Bir Kez Daha Artan Diyet Programları

Yapaylaştırılmış Gıdalarla Birlikte Önemi Bir Kez Daha Artan Diyet Programları

Yapaylaştırılmış Gıdalarla Birlikte Önemi Bir Kez Daha Artan Diyet Programları.Besinlerin içeriğinin yapay yöntemler ile değiştirildiği, hızlı tüketimin ön plana çıkarıldığı tüketim alanları ile birlikte insanlar için kilo ciddi bir sıkıntı haline gelmeye başladı.

Bu sebep ile diyetisyen hekim sıfatına sahip olan bilirkişiler, kilo sorunun aşılmasında yararlanılabilecek diyet programları çıkarttı.

Bu diyet programları sadece kilo verme sıkıntısı yaşayanlar için değil, ideal kiloya ulaşmak için gerekli olan kiloyu almayı amaçlayanlar için de işlevselliğini gösterdi.

İçinde bulunduğumuz yaz mevsiminin yoğun sıcaklığa sahip aylarında da fazla kiloya sahip olan insanlarda; başta kalp rahatsızlıkları görülmekle birlikte, tansiyon ve diyabet gibi kronik özelliğe sahip olabilen hastalıklarda da diyet programları önemli bir yer ediniyor.

 Yaz Mevsiminde Hayat Kurtarmanın Yanında Hayat Standartlarını Yükselten Diyet: Karpuz Diyeti

Kış mevsiminin kapalı havalarından dolayı oluşan karamsarlıkla birlikte bir rehavet, bir bitkinlik kendisini gösteriyor. Bu rehavet ve bitkinlikle fazla kiloların oluşması da kaçınılmaz bir hale geliyor. Ancak kış mevsimin bitmesiyle birlikte yaz mevsimine dair hazırlıklar başlıyor. Bu hazırlıkların başında fazla kilolardan kurtulmak için uygulanan diyetler geliyor.

Burada yardımınıza koşan diyet ise karpuz diyeti oluyor. Karpuz diyeti, şeker dengeleyici özelliğinin yanında önemli bir miktarda su barındırır. Bu su sayesinde gündelik su ihtiyacınızı giderirken aynı zamanda şekerinizi dengede tutarsınız. Böylece hem bol miktarda karpuz tüketebilir, hem de kısa sürede 5 kilo gibi, farklılığı görünür bir şekilde hissedilecek kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Ancak karpuz diyetinin uygulanmasında dikkat edilmesi gereken hususlar var. Bu hususların başında karpuzun içeriğinde bulunan ciddi şeker oranının tüketimine dikkat etmek gerekiyor. Bir öğünün tamamını yoğun karpuz tüketimi ile geçiştirmek kan şekerinizin yükselmesine ve aynı zamanda çok hızlı şekilde düşmesine neden olacağından dolayı açlık hissi oluşturabilir.

Karpuz diyetinin uygulanması özellikle böbrek hastaları, ergenlik çağındaki insanlar ve hamileler için ciddi bir risk barındıran diyettir. Bu sebeple bu özel durumlardan herhangi birini yaşayan insanlar karpuz diyetini uygulamaması önerilir. Yine de bu diyeti denemeyi düşünen insanların, mutlaka bir diyetisyenden yardım alması gerekiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status