" /> Televizyon ünitesi seçerken önem verebileceğiniz 7 önemli nokta | Pembe Bigudi
Televizyon ünitesi seçerken önem verebileceğiniz 7 önemli nokta

Televizyon ünitesi seçerken önem verebileceğiniz 7 önemli nokta

Televizyon ünitesi seçerken önem verebileceğiniz 7 önemli nokta Oturma odasında ya da salonda otururken günün yorgunluğunu atmak, keyif yaparken süre geçirmek için en çok yapılanlardan biri televizyon seyretmektir. Televizyonların konabileceği televizyon üniteleri günümüzde dekorasyonu tamamlayan mobilyalar arasında yer alıyor. Yeni ev kuranlar ya da evini güncellemek isteyenler özellikle salonlarının ve oturma odalarının dekorasyonunu tamamlamak, depolama alanlarından faydalanmak ve mobilyalarla şık bir uyum sağlamak için televizyon ünitelerini de dekorasyonlarına dahil edebiliyor. 4

Uzun yıllar kullanmak, dekorasyonunuza makul üniteler seçebilmek istiyorsanız bazı püf noktalarına ilgi etmek daha doğru seçimler yapmanızı sağlayabilir.

İşte, televizyon ünitesi modeli seçerken işinize yarayabilecek 7 püf noktası.

 

  1. Üniteyi koyacağınız odanın dekorasyonu ve mobilyaları ile uyum sağlayacak model ve renkte televizyon ünitesi seçilmesine özen gösterilmelidir.
  2. Eğer salonunuz ya da oturma odanızın ölçülerine ve ünitenin konulacağı alanın ölçülerine makul boyutta televizyon ünitesi seçmeniz gerekir. Oda küçükse büyük bir ünite seçmek odayı iyice daraltacağından kaynaklı pek de doğru bir karar olmayacaktır.
  3. Televizyon ünitenizi uzun yıllar kullanabilmeniz için ünitenin malzemesinin ve ahşap kalitesinin iyi olmasına ve garantisi olan dayanıklı bir ünite almaya özen gösterin.
  4. Televizyon ünitesi seçerken tasarımının şıklığı yanı sıra kullanışlı olmasına ve gereksinimleri giderecek tarzda bir model olmasına ehemmiyet vermek gerekir. Salonunuzda ya da oturma odanızda dağınıklığı sevmiyorsanız ve eşyalarınızı koyabilmek istiyorsanız televizyonun yeri haricinde de alanları olan, raflı televizyon ünitelerini seçebilirsiniz. Böyle bir seçim gerçekleştirmek televizyon dışındaki elektronik eşyalarınızı aynı ünite ortamında kullanabilmenizi de sağlar. Odanızda yeteri kadar alan varsa kitaplarınız ya da CD’leriniz için de bir depolama alanına sahip olacağınız modeller son derece kullanışlıdır.
  5. Temizliğini daha rahat yapabilmek için çok acele toz ve leke tutmayan malzemeden yapılmış bir ünite almanız sizin için daha doğru bir seçim olacaktır.
  6. Olması gerekenden daha dar ya da alçak raflı veya çok yüksek ya da geniş raflı televizyon üniteleri hem kullanım olarak yeterli olamayacağı hem de hoş bir manzara sergilemeyeceği için tercih edilmemeli.
  7. Televizyon ünitesini satın almadan evvelce dolaplarının kapaklarını, çekmecelerini açarak iç kısımları iyice denetim etmek, rafların ve dolapların dayanıklılığından emin olmak acele deforme olacak bir ürün almanıza engel olabilir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. Televizyon ünitesi seçerken önem verebileceğiniz 7 önemli nokta Dekorasyon Bayburt merkezden ben Narin Ciftci. selam arkadaşlar web siten yeminle dikkat çekici, teşekkürler 26-10-2017 18:01:55 harika ötesi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status