" /> Sperm hakkında 9 şaşırtıcı bilgi | Pembe Bigudi
Sperm hakkında 9 şaşırtıcı bilgi

Sperm hakkında 9 şaşırtıcı bilgi

Sperm hakkında 9 şaşırtıcı bilgi.Erkek arkadaşınızdan cilde sperm sürmenin faydasını duydunuz mu? Acaba bu bilgi doğru mu yoksa efsane mi? Sperm hakkındaki 10 şaşırtıcı hakikatı araştırdık. İnanın, bu özel haberi hazırlayana kadar spermin yararlarını biz de bilmiyorduk, öğrendiklerimiz bizi çok şaşırttı. Şimdi sıra sizde!

1. Dişi spermler daha güçlüdür!

Sperm üzerinde yapılan çalışmalarda dişi ve erkek sperm olduğu görülmüştür. Kadınları ilgilendiren kısmı şu: dişi spermler daha kuvvetlidür. Adam spermler de kötü değil onlar da çok hızlı! Bir an önce yumurtalığa ulaşmak için hızlı olmaları icap ediyor.

2. Sperm cilt güzelliğine iyi geliyor!

Evet, erkek arkadaşınız size doğru söylüyor: Sperm güzelliğine iyi geliyor! Protein, kalsiyum, çinko, C vitamini gibi bileşenlere sahip olan sperm, cildin güzelleşmesine yardımcı oluyor.

3. Bazı cilt kremlerinde sperm var!

Bazı kozmetik markaları gündüz kremlerinde insan spermi kullanıyor. Fakatçları ise cilde korumak, güzelleşmesine yardımcı olmak. Üstelik bu çalışma, Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) yaptığı araştırmalarla destekleniyor. C vitamini ve B12 içeren sperm, cilde sürüldüğünde güzelleştirici etki gösterdiği bayanlar tarafından dile getiriliyor.

4. Ananas sperm tadını güzelleştiriyor!

Bazı erkeklerin spermi kötü kokar ve tadı berbattır. (Evet, bizim de yüzümüzde tiksinti ifadesi belirdi.) Bunu belirleyen içki, sigara, kırmızı et ve baharat tüketimidir. Araştırmalar gösteriyor ki ananas, sperm tadını güzelleştiriyor. Daha çok meyve, sebze yiyen erkeklerin sperm kalitesi, kokusu ve tadı daha iyi oluyor.

“Sex and the city” dizisinin yaramaz kızı Samantha, bir bölümde spermi iğrenç kokan bir erkeğe denk gelmişti. Önceleri tolere etmeye çalışsa bile dayanamamış ve sonucunda onu terk etmişti! Sperm kokusu deyip geçmeyin, bu gerçekten erkeklerden soğutan bir faktör olabilir; tıpkı kötü vajina kokusu gibi!

5. Milyonlarca sperm hücresi var!

Yetişkin bir adam günde 70 milyondan 150 milyona kadar sperm üretebiliyor! Erkekleri beyni neden sürekli cinselliğe çalışıyor, daha iyi anladık!

6. Sperm vücuda geri dönüyor!

Adamların bedeninde üretilen sperm, yaklaşık 10 gün içinde gelişimi tamamlıyor. şayet deşarj yoluyla dışarı atılmazsa vücuda dönüyor.

7. Protein ve kalsiyum içeriyor!

Sperm hakkındaki en şaşırtıcı reel bu olabilir: Spermde protein ve kalsiyum var! Ayrıca, çinko, sitrik asit, fruktoz şekeri yer alıyor. Kısa bir süre etken kalan bu enzimler cilde sürüldüğünde faydalı olabiliyor.

8. Spermler 72 saat canlı kalıyor!

Spermlerin canlı kalabilmesi için vücut sıcaklığına ve uygun ortama ihtiyacı vardır. Kadın bedeninde 72 saat kadar canlı kalabilen spermler, şayet kadın uygun dönemdeyse döllenme oluyor.

9. Sperm yutmanın faydası yok!

Adam arkadaşınız cinsel fantezilerinden birini gerçekleştirmek için sperm yutmanın faydalı bulunduğunu söylemiş olabilir, ancak bunu yutmayın! Çünkü, yapılan araştırmalar sperm yutmanın sağlığa bir faydası veya zarar olmadığını göstermiştir. Elbette, keyif sizin; zevk için yutabilirsiniz de!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status