" /> Soğuklardan Cildimizi Nasıl Koruruz ? | Pembe Bigudi
Soğuklardan Cildimizi Nasıl Koruruz ?

Soğuklardan Cildimizi Nasıl Koruruz ?

Soğuklardan Cildimizi Nasıl Koruruz ? Yaşadığımız kış aylarında hiç şüphesiz soğuklar bizi birçok yönden etkilemektedir. Özellikle soğuklar cildimizi yıpratırak mat bir görünümde olmasını sağlar.  Hoş görünmek için ilk olarak sağlıklı bir cilde sahip olmamız gereklidir. Cildi genç ve güzel görünen insanlar daha mutludurlar.

Bizde cildimize her gün biraz zaman ayırarak her mevsim sağlıklı görünen ve yıpranmayan bir cildin sahibi olabiliriz. Kış aylarında cildimizin kuruması beraberinde farklı cilt sorunlarını da getirir. Kuru ciltte çatlaklar ve kırışıklıklar daha kolay oluşur. Her cilt soğuktan etkilenmez. Cildinizin soğuktan etkilenip etkilenmediğini küçük bir testle öğrenip cildiniz soğuktan etkileniyorsa sizde önlemlerinizi alabilirsiniz.

Cildimizi nasıl nemli tutarız ?

 

 • Cildimizi nemli tutabilmek için ilk olarak her banyodan sonra cilt tipinize uygun nemlendiricileri cildinize uygulamalısınız.
 • Cildinizde kuruluk problemi varsa temizleyici olarak sabun kullanmak cildinizin daha çok kurumasına zemin oluşturur. Bu nedenle losyon temizleyicileri tercih etmelisiniz.
 • Kış aylarında cilt temizliği cildinizin daha canlı ve sağlıklı kalmasını sağlar. Özellikle duş alırken çok sıcak su yerine ılık suyu tercih etmeniz ve çıkarken soğuk su ile bir süre duş almanız kan dolaşımınızı hızlandırır. Bu sayede cildiniz daha sağlıklı olur.
 • Beslenme cilt sağlığının temelini oluşturur. Bu nedenle vitamin ve mineral açısından zengin yiyecekler tüketmek cildinizin sağlığını korur. Özellikle kış aylarında omega-3 tüketmek cildinizin dengesini korumasında yardımcı olur.
 • Dışarıya çıkarken cildinizi soğuklara karşı korumaya özen göstermelisiniz. Bu nedenle de atkı, bere ve eldiven gibi aksesuarları mutlaka kullanmalısınız.
 • Cildiniz de kuruma çok fazla ise makyaj ürünlerini kullanmayın. Çünkü fondöten gibi ürünler cildinizin daha çok kurumasına sebep olur. Makyaj yapmadan önce içerisinde gliserin olan nemlendiriciler ile cildinizi nemlendirmeye özen gösteriniz.
 • Cildinde aşırı kuruma olan kişiler 20 yaşından itibaren göz çevresi için olan nemlendirici serumları kullanabilirler.
 • Dışarıya çıkmadan en az 15 dakika önce nemlendirici kremleri cildinize uygulamalısınız. Cildiniz kremi emdikten sonra dışarıya çıkmalısınız. Çok kuru bir cilde sahipseniz çok yağlı nemlendirici kremleri tercih etmelisiniz.
 • Cildiniz yağlı ise soğuklardan çok etkilenmeyecektir. Ancak bu durumda da cildinizin nem dengesini sağlamak için ürünler kullanmalısınız. Çünkü cildiniz soğukta nemli kalabilmek için daha çok yağ üretecektir ve bu da cildinizin yağlanma problemini arttıracaktır. Az yağlı nemlendiriciler ile cildinizi nemlendirerek cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Sizde gün içerisinde birkaç dakikanızı ayırarak cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz. Ayrıca cilt sağlığınızı korumak için cildinizin özelliklerini iyi bilmeli ve ona yönelik ürünleri tercih etmelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. Soğuklardan Cildimizi Nasıl Koruruz ? Cilt bakımı Zonguldak merkezden ben Olus Uzan. Selamın aleyküm sayfa inanki ilgi uyandırıcı, sağolun 20-02-2017 04:39:15 harika ötesi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status