" /> Siyah göz makyajı nasıl yapılır? | Pembe Bigudi
Siyah göz makyajı nasıl yapılır?

Siyah göz makyajı nasıl yapılır?

Siyah göz makyajı nasıl yapılır? Konumuzda tüm bayanların merakla okuyacağı bir yazımız olacaktır.Bayanlarımız Siyah göz makyajı nasıl yapılır konumuzu okuduktan sonra siyah göz makyajı ile etkili bakışlara sahip olacaktır.

SİYAH GÖZ MAKYAJI İLE ETKİLİ BAKIŞLARA SİZ DE SAHİP OLABİLİRSİNİZ!

Siyah göz makyajı kadınların en sevdiği göz makyajlarının ilk sırasında yer almaktadır. Bunun nedenleri arasında hemen hemen her cilt renginde güzel durması ve kişiye etkili ve güçlü bakışlar sunmasıdır. Eğer siz de tüm dikkatleri gözlerinize çekmek ve bakışlarınız ile kişileri, ya da erkekleri etkilemek istiyorsanız ilk olarak siyah göz makyajı yapma tekniklerini öğrenebilirsiniz.

 

Siyah göz makyajı nasıl yapılır?

Öncelikle siyah göz makyajı için gerekli olan makyaj malzemelerine sahip olmanız gerekmektedir ki, bu malzemeler her kadının makyaj çantasında yerini almaktadır. Gerekli malzemeler ise; siyah göz kalemi, eyeliner( siyah) gri, siyah ve füme tonlarında far, siyah rimel ve takma kirpikler, göz çevresi için de göz altı kapatıcıları ve aydınlatıcılardır.

 

İlk olarak cildin parlamaması için ve tüm dikkatleri göze çekmek için cilde mat fondöten sürülmelidir. Ardından da isteğe göre transparan pudra sürebilirsiniz. Göz çevresine kapatıcı sürdükten sonra da ilk olarak alt ve üst kirpiklerin dipleri siyah göz kalemi ile çerçevelenmelidir. Daha sonra uygun aparat yardımıyla bu kalem biraz dağıtılmalıdır. Bu kişinin buğulu ve etkili bakışlara sahip olmasını sağlayacaktır. Gözleri büyük olanlar göz içlerine de siyah kalem sürmeyi ihmal etmemeliler! Ardından, göz kapaklarının kıvrımlarına kadar siyah far sürülmelidir. (İsteğe göre koyu gri de sürülebilir) Ardından da göze güçlü- kalın bir şekilde eye-liner sürülmelidir. Son olarak ise isteğe göre takma kirpik takılmalı ve siyah rimel kirpiklere 2 kat olarak sürülmelidir. Tüm dikkatler göze çekileceği için kişi ruj rengi seçimini pastel tonlardan tercih etmelidir. Çok koyu ve kırmızı renkler dikkatleri dudağa çekeceği için tercih edilmemelidir. Eğer biraz asi bir görünüm elde edilmek isteniyorsa da dudaklara da siyah ruj sürülebilir.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status