" /> Sivilceler nasıl geçer Biliyor muydunuz? | Pembe Bigudi
Sivilceler nasıl geçer Biliyor muydunuz?

Sivilceler nasıl geçer Biliyor muydunuz?

Sivilceler nasıl geçer Biliyor muydunuz.Sivilceler dış güzelliğimize gölge düşüren en önemli cilt sorunlarının başında gelmektedir.

Yüzün belli noktalarında yoğun olarak baş gösteren bu sorunlara doğru bir bakım ve tedavi uygulanmadığı durumlara hayat boyu bizlere eşlik edecek izleri ardında bırakabilmektedir. Buda kusurlu ve izlerle dolu bir cildin oluşmasına neden olmaktadır.

Sivilceler ile baş edebilmek için cilt tipimize uygum maskeleri tercihe etmeliyiz. Fraklı cilt tipleri için uygulanan maskeler, daha pürüzsüz ve sorunsuz cilt oluşumunu desteklemektedir.

Sivilceler nasıl geçer?

Sivilcelerin geçmesi için en başta cildimizi temiz tutmamız gerekmektedir. Düzenli olarak su ile temizlenen cilt üzerinde biriken kir ve toz tabakasının ortadan kalkmasına neden olmaktadır.

Çilimizde belli bir süreçten sonra ölü deriler ile kaplanmaktadır. Buda sivilcelerin çıkmasına neden olmaktadır.

Cildimizde oluşan ölü deriyi düzenli aralıklar ile ortadan kaldırmanın en pratik yolu ise kese yapmak olacaktır. Düzenli olarak keselenen cilt, her daim temiz, kusursuz ve ışıldayan bir görüntü şeklinde değişim göstermektedir.

Sivilceleri geçirmek için yumurta akından yararlanabilirsiniz.

1 adet yumurtanın beyazını kâseye alarak güzelce çırpınız ardından temizlemiş olduğunuz cildinizin her bir noktasına eşit bir şekilde uygulayınız yaklaşık 20 dakika bu şekilde bekledikten sonra cildinizde bir gerilme ve kuruma oluşacaktır.

 

sivilceler-nasil-gecer-biliyor-muydunuz2
Sivilceler dış güzelliğimize gölge düşüren en önemli cilt sorunlarının başında gelmektedir.

Gerilen maskeyi eliniz ile tutarak yada elinizle ovalayarak kolayca çıkartabilirsiniz. Ardından ılık su ile yıkayarak kolayca temiz ev parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yoğur ve mısır unu kullanarak çok temizleyici bir maskeyi cildinize uygulamanız mümkün olmaktadır.

Sivilceler dış güzelliğimize gölge düşüren en önemli cilt sorunlarının başında gelmektedir.
Sivilceler dış güzelliğimize gölge düşüren en önemli cilt sorunlarının başında gelmektedir.

Temizlenmiş cilde elde ettiğiniz yoğurt ve mısır ununu masaj yaparak uygulayınız. Bu işlem hem ölü derinin ortadan kalmasına neden olacak hem de kan basıncını hareketlendirecek bir etkiye sahiptir. Bu sayede daha gergin ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Sivilce sorunu gereken bakımları aksatmadan yerine getirdiğiniz halde hala sorun şeklinde devam ediyorsa sizlere tavsiyemiz hemen bir hekime görünmeniz olacaktır. Bu sayede cildinizde oluşan sivilce oluşumlarına tıbbi bir tedavi sayesinde elveda edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status