" /> Şık ve rahat bir ofis için 10 dekorasyon önerisi | Pembe Bigudi
Şık ve rahat bir ofis için 10 dekorasyon önerisi

Şık ve rahat bir ofis için 10 dekorasyon önerisi

Şık ve rahat bir ofis için 10 dekorasyon önerisi Bir büronun dekorasyon tipi büronun büyüklüğüne, çalışan sayısına ya da iş yapılacak sektöre bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Her ne şekilde dekore edilecek olursa olsun ofis dekorasyonu yapılırken hem çalışanlar hem de ofise gelen ziyaretçiler için rahat, şık, kullanışlı ve ofis ortamına makul mobilyalar seçilmelidir.

Çalışma ortamının rahat ve huzurlu olması çalışanların iş verimini de etkiler. Ofisler en çok süre geçirdiğimiz yerlerdir. Ofisin dekorasyonunun daha rahatlatıcı renklerde, daha şık ve rahat tarzda dekore edilmiş olması ortamdaki motivasyonu da daha çok artırabilir. Ayrıca şık bir ofis dekorasyonu müşterilerinizi daha çok etkileyebilecektir.

ofis-1

Ofis dekorasyonunun şık ve rahat olabilmesi için nelere ilgi edilmeli? Önerilerimizi sizin için hazırladık.

 

 1. Ofise seçilecek mobilyaların konulacağı ortama hem renk hem de tarz olarak uyumu son derece önemli. Göz yormaması ve kullanışlı olması açısından olası bulunduğu kadar kolay renkleri ve modelleri seçmek daha doğru olacaktır. Seçilen mobilyalar ile duvarlar, kaplanacak ise halılar arasında mutlaka renk uyumu sağlanmalıdır.
 2. Doğru eşyaları alabilmek kadar, alınan eşyaları doğru yerlerde kullanmak ve doğru yerleştirmek de önemlidir.
 3. Her ne kadar maliyet olarak daha pahalı olacaksa da uzun süreli kullanabilmek ve sıkça mobilyaları değiştirmek durumunda kalmamak için kaliteli ve dayanıklı mobilyalar tercih edilmelidir.
 4. Daha acele kirlenebileceğinden kaynaklı koltuk, sandalye tipi mobilyalar alırken açık renkler yerine daha geç kirlenen tonlarda kumaşlar seçmekte fayda var. Açık renk tercih edilecekse de seçilen koltuk ya da sandalyenin kumaşının temizliği kolay olan, leke ve toz tutmayan tarzda seçilmesi gerekir. Deri koltuklar ofis için hem rahat hem de şık bir seçim olabilir.
 5. Elektrik yükünü yüksek seviyede tutmasından kaynaklı metal olan mobilyalar insanların daha çok yorulmalarına sebep olur. Bu nedenle seçilen mobilyaların ahşap olması daha verimli bir çalışma ortamı sağlayacaktır.
 6. Çalışanların oturacağı koltukların vücut sağlığını bozmayacak, değiştirilebilir ve kollu modelde seçilmesi daha rahat çalışmalarını sağlayabilir.
 7. İş yerinin sahibi sizseniz ve bir yönetici odanız olacak ise odanın dekorasyonunu yaparken çok çok mobilya ve eşya ile odayı doldurmaya gerek yoktur. Çok çok eşya hem odayı daraltır hem de gözü yorar, ilaveten temizliği de daha zor olur. Kullanacağınız bir çalışma masası, sandalye ve misafirlerinizi ağırlamak için masası ile beraber şık bir koltuk takımı ve odadaki mobilyaları tamamlayacak birkaç şık aksesuar ofisteki odanız için yeterli olacaktır.
 8. Ofis dekorasyonu için kahverengi, kara ve beyaz tonları en çok tercih edilen renkler arasındadır. Bulunduğunuz sektöre bağlı olarak daha renkli ve daha çağdaş tarzda mobilya seçimlerde de bulunabilirsiniz.
 9. Aydınlatma konusu ofiste ilgi edilmesi gereken en önemli ayrıntılardan biridir. Gözü yormayacak ve çalışılan ortamların yeteri kadar ışık almasını sağlayacak şekilde aydınlatma yapılması ofis çalışanlarının daha verimli olabilmeleri açısından önemlidir. Led ve spot ışıklar ile ofise şık bir hava verebilirsiniz.ofis
 10. Toplantı odaları misafirlerin ağırlandığı ve önemli toplantıların düzenlendiği ya da iç toplantıların gerçekleştirildiği alanlardır. Bu nedenle özellikle uzun saatler süren toplantılarda daha da çok oturulduğu için sandalyelerin doğru seçilmesi önemlidir. Sandalyeler ne çok rahat, ne de çok sert olmalıdır. Dikdörtgen şeklinde seçilmiş bir masa toplantı odası için çok daha uygundur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status