" /> Sevginizin Ürünü Bebeğiniz ile İlişkiniz | Pembe Bigudi
Sevginizin Ürünü Bebeğiniz ile İlişkiniz

Sevginizin Ürünü Bebeğiniz ile İlişkiniz

Sevginizin Ürünü Bebeğiniz ile İlişkiniz.Evlilik sürecinin en büyük sorunsallarından birisini oluşturan bebek sorunsalı, yeni evli çiftlerin hep kafasını kurcalamıştır. Bu sürecin sonunda genel olarak bebek sahibi olunur, ama asıl sorun bebek sahibi olduktan sonra yaşanacaklardır.

Bebeğinizin hayatınıza girmesi ile gündelik alışkanlıklarınızda gözle görünür bir değişiklik olacaktır, bu kaçınılmazdır. Uyku saatleriniz, beslenme tarzınız, hobileriniz ve iş hayatınızdaki konum tamamen değişecektir.

Bebek doğal olarak bir annenin ürünüdür. 1 yıla yakın bir süre fiziksel bağ kurulur bu ürün ile. Onu korumak için korur anneler kendilerini ve o meşakkatli sürecin sonunda tamamen sizin yarattığınız bir “şeye” kavuşursunuz. Ona isimler hazırlamış olsanız da genel anlamda o bir bebektir.

Bebek Bakımı Yalnızca Annenin Yükü Değildir

Bebeğinizle ilgili tüm işleri bir kadın olarak sizin üstlenmeniz tam anlamıyla çağ dışıdır. Hamilelik sürecinde yaşadığınız olumsuzlukları atlamak için işinizden izne ayrılsanız bile bu yükü eşiniz ile paylaşmanız en doğal hakkınız.

Hem bu sayede bebek, anne ve babası ile daha sağlam bir ilişki kuracak, bu doğrultuda anne ve babayı bir bağımlılık objesi olarak değil, karakterini geliştirecek bir unsur olarak benliğinde yaşatacaktır.

Bebeğiniz bakımı konusunda sorun oluşturacak ögeler beslenme, dışkılama ve uyku düzenidir. Özellikle ilk zamanlarda bu sorunlar hele ki çocuk ilk çocuksa ciddi sıkıntılar oluşturur.

Bundan dolayı bir işbölümü kesinlikle hayat kurtarıcı olacaktır. Periyodlar halinde yükümlülüklerinizi paylaşabilirsiniz. Böylece hem siz gündelik hayattaki yaşamsal faaliyetlerinizi yerinize getirirsiniz, hem de bebeği bunların önünde bir engel olarak görme sıkıntısı ile yıpranmazsınız.

Bebeğinizin karakterinin gelişmesinde en önemli durumu çok yönlü kaynaklardır. Bebeklerin öğrenme algısı yetişkinlere göre epey gelişkindir. Bu öğrenme algısının tam anlamı ile işlevsel olması için gündelik hayattaki uğraşların neye tekabül ettiğini bebeğinizi hayatınızın bu parçalarına dâhil ederek ona anlatabilirsiniz.

Böylece bebeğiniz hem sizinle birlikte bunları yaşayacaktır. Hem de siz bu süreçte işlerinizi isteğiniz doğrultusunda görebileceksinizdir. Bebeğinize ait bir yaşam alanı oluşturarak onun kendi kendine yetebilme becerisini geliştirmekte ciddi bir önem arz etmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status