" /> Saçlarınızı Uzatan Yiyecekler | Pembe Bigudi
Saçlarınızı Uzatan Yiyecekler

Saçlarınızı Uzatan Yiyecekler

Kadınların belki de en çok sevdiği şeylerden biri saçlarının uzun olmasıdır. Uzun saç her zaman bir kadını olduğundan daha güzel göstermiştir. Saçlarınızı uzatmak için şampuanlar, yağlar, bitkisel ürünler, maskeler ve daha birçok yöntem mevcuttur. Eğer sizde uzun saçlarınız olsun istiyorsanız yazımızı sonuna kadar okuyabilirsiniz.

saclari-uzatan-besinler

Saçı Uzatan Besinler

Saçlarınızın uzaması için demir ya da omega-3 yağ asitlerine ihtiyacınız vardır. Bunları da somondan sağlayabilirsiniz.

  • Hücrelerimizin tamamı proteinden oluşmuştur. Bu yüzden yapıcı ve onarıcı olan proteini mutlaka vücuda almalıyız. Özellikle tavuk tüketerek bu ihtiyacımızı giderebiliriz. Eğer yeterli miktarda protein almazsak saçlarımız uzamayacağı gibi dökülecektir.
  • Az önce söylediğimiz gibi protein saçlar için olmazsa olmazdır. Vücudunuza saçlarınız için hem protein hem de biyotin almak istiyorsanız haşlanmış yumurta tüketebilirsiniz. Ayrıca yumurta sayesinde diğer amino asit çeşitlerini de vücuda almış olacaksınız.
  • Saçların uzaması için bir diğer önemli vitamin ise E vitaminidir. E vitamini içeren besinler tüketerek saçlarınızın uzaması ve güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle E vitamini içeren besinlerden biri de ceviz Evinizde ceviz bulundurup, acıkma durumlarında ceviz atıştırabilirsiniz. Her gün bir miktar ceviz alarak saçlarınızın uzamasını sağlayabilirsiniz.
  • Saçlarınızın uzaması için B1, B2, B3 ve B4 vitaminleri almamız gerekir. Bunları almak istiyorsanız kabak çekirdeği tüketebilirsiniz. Saç Dökülmesinin Nedenlerinden biride bu vitaminlerdir. O yüzden vitaminleri sıklıkla almanızı tavsiye ederiz.
  • Demir içeren besinlerden bir diğeri ise mercimek Düzenli olarak demir ihtiyacınızı mercimek çorbasından sağlayabilirsiniz.
  • Yine kış aylarında iseniz B vitamini ihtiyacınızı havuçtan sağlayabilirsiniz. Havuç vücudunuz için gerekli B vitaminleri sağlayarak saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.
  • Saçlarınızın uzaması kadar saçlarınızın sağlığı da önemlidir. Eğer saçlarınızın sağlığını dikkat etmezseniz zaten uzayamadan dökülecektir. Saç sağlığı için en önemli vitaminlerden biri de C vitaminidir. C vitamini ihtiyacınızı portakal, mandalina gibi yiyeceklerden sağlayabileceğiniz gibi kivi tüketerek de sağlayabilirsiniz.
  • Saç için gerekli olan bir diğer madde de kolajendir. Kolajen ihtiyacımızı domatesten sağlayabiliriz. Domatesi yiyerek alabileceğimiz gibi domates maskesi de yapabiliriz. Burada tercih sizindir.

Bu yiyecekler dışında başka yöntemlerde düşünüyorsanız saç uzatmanın 5 yolu adlı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status