" /> Saç Cilası Nedir Ve Nasıl Kullanılır? | Pembe Bigudi
Saç Cilası Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Saç Cilası Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Saç cilası kadınların güzellik adına yaptığı bakımlardan birisidir. Saçın boyatılmasından sonra renkler arasında eşitsizlik, saç kuruluğu ve cansız gözükmesi gibi problemler yaşanmaktadır. Bu problemlerin ortadan kalkması için boya sonrasında saç cilası uygulanmaktadır.

Saç beyazlaması her yaşta görülmektedir. Saçını boyatmak istemeyen fakat bu beyazlardan kurtulmak isteyen kişiler için önerilen bir uygulamadır. Boyanan saçlar bir süre sonrasında renk değişikline maruz kalabilir. Zamanda yıkanarak asıl renginden farklı bir renge dönüşür. Tekrar aynı renge boyatmak ise saçın kırılmasına hatta yanmasına neden olabilir. Bunun için saçın tekrar aynı renge ulaşması için saç cilası kullanılmaktadır.

 Saç Cilası Kullanımı

Saç cilası, saçın rengini korumak ve parlaklık vermek için kullanılır. Özellikle balyaj, röfle, gölge ve ombre yaptıktan sonra uygulanan bir işlemdir. Aynı zamanda saçların doğal olarak parlamasını isteyen kişiler de cila işlemini rahatlıkla uygulayabilir. Bunun yanı sıra kızıl ve kahve tonlarında ki renklerin hızlı bir şekilde akması sonucunda saça cila uygulaması düzenli aralıklarla yapılır. Matlaşan saçların daha canlı ve parlak gözükmesi için de kullanılmaktadır. Bu saç cilasını doğal malzemeler ile evde kendiniz de hazırlayarak uygulayabilirsiniz. Ambalajlı olan ürünleri tercih ederken mutlaka bitkisel içerikli olan saç cilalarını seçin.

 Evde Doğal Saç Cilası Hazırlama

Evde doğal malzemeler ile hazırlayacağınız saç cilasının hem fiyat açısından hem de saçınıza yapacağı bakım açısından daha faydalı olacaktır. Bu saç cilası için gerekli olan malzemeler ise; 1 kutu saç boyası, 2 yemek kaşığı kadar badem yağı, göz kararı ılık su, bir adet boya kabı ile fırça, saç bonesi. Malzemeleri hazırladıktan sonra bu tarifi uygulayacağınız kabın içerisine saç boyasını dökün. Daha sonra besleyici içeriği bulunan badem yağından 2 yemek kaşığı kadar ekleyerek karıştırın. Kremsi bir kıvama gelene kadar ılık su ekleyerek karıştırma işlevine devam edin. Daha sonra saçınızı tarayın ve belli bölümlere ayırın. Bu cila işlemini aynı boya yapar gibi uygulayacaksınız.

Hazır olan karışımı saçınızın bölümlerine fırça ile uygulayın. Tüm saça uyguladığınız bu saç cilasını masaj yaparak saçınıza yedirin. Cilanın saça daha iyi işlemesi için saçınızı toplayarak üzerine saç bonesi geçirin. Yaklaşık yarım saat beklettikten sonra ılık su yardımıyla saçınızı yıkayın. Saçınıza uygun olan şampuan ve saç kremi ile saçınızı yıkadıktan sonra çeşitli saç bakım yağları ve vitaminleri ile saçınıza doğal parlaklık verebilir ve saçınızın beslenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status