" /> Saç bakımınız için öneriler | Pembe Bigudi
Saç bakımınız için öneriler

Saç bakımınız için öneriler

Saç bakımınız için öneriler başlıklı konumuzu siz değerli okurlurımız için araştırdık. aşağıda kısa ve öz bir şekilde 3 ana alt başlık halinde sizlere sunduk

Saçlarınızı nasıl yıkamalısınız?

Öncelikle saç cinsinize makul şampuan ve bakım kremi seçmeye özen gösterin. Bunu en kolay deneme yanılma tekniği ile anlayabilirsiniz. Saçlarınızdaki kir, ölü deri ve yağ gibi fazlalıkları şampuanlama işlemi ile ortadan kaldırabilirsiniz. Şampuanı avuç içlerinizde iyice yaydıktan sonra saç diplerine parmak uçlarınızla masaj yaparak köpürtün. Daha sonra ılık su ile durulayın. Ancak saç telleri ıslakken daha kırılgan olduğundan nazik olmalısınız.

Saçlarınızın asıl kirlenen bölümü dipleridir, uçları değil. Bu nedenle şampuanı sadece nazikçe saç diplerine uygulamanız yeterli olacaktır. Böylece saç diplerine oranla daha kuru ve yıpranmış olan saç uçlarını daha da kırılgan duruma getirmemiş olursunuz.

Sıcak su saçların kurumasına ve derinin tahriş olmasına yol açar. Bu yüzden durulama sırasında sıcak su yerine ılık ve soğuk su kullanılmalıdır. Durulama sırasında kullanılan ılık su gözeneklerin açılmasını, saçta bulunan yağ ve kirin suya karışmasını sağlar. Daha sonra kullanılan soğuk su ise gözenekleri kapatarak saçların parlamasına yardımcı olur.

Mutlaka saç kremi kullanın

Saçlarınıza bakım kremi uygulamayı ihmal etmemelisiniz. Saçlarınızın kremsiz de açılabileceği yanılgısına düşmeyin; saç kremi saçınızın kolay taranmasını sağlarken, kaybettiği nemi ise geri kazandırır. Bakım kremini saç uçlarına uygulayıp, 2-3 dakika kadar bekleyin ve sonrasında iyice durulayın. Saçlarınızdaki farkı göreceksiniz.

Haftada bir maske uygulayın

Onarıcı proteinler, parlaklığı arttırıcı ve nemlendirici faktör maddeler içeren saç maskeleri, saçların beslenip güçlenmesine yardımcı olur. Haftada bir  saç uçlarınıza maske uygulayarak saçınızın kolayca taranıp şekil almasını sağlayabilirsiniz. Banyo sırasında nemi alınmış saçınızda 2-3 dakika bekleterek uygulayın.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status