" /> Rimel Sürmenin Püf Noktaları | Pembe Bigudi
Rimel Sürmenin Püf Noktaları

Rimel Sürmenin Püf Noktaları

Merhabalar arkadaşlar! Bugünkü konumuz rimel. Rimel makyajımızın en önemli parçası, bütün kadınların vazgeçilmezi. Bunun nedeni rimelin bakışlara anlam katması diyebiliriz. Peki rimel sürerken nelere dikkat etmeliyiz? Kirpiklerimizi nasıl daha gür ve kıvrık gösteririz? Göz kapağımıza bulaşan rimel lekesini nasıl çıkarırız? Hazırsanız başlıyoruz!

Rimel Nasıl Sürülür?

Rimeli sürmeden önce yapılması gerekenlerden başlayalım. Öncelikle rimeli kirpiklerimize uygulamadan önce kirpiklerimizin kuru ve temiz olmasına dikkat etmeliyiz. Yani kirpiklerimizde bir önceki makyajın kalıntıları olmamalı. Rimeli sürmeden önce kirpiklerinizin daha kıvrık olmasını istiyorsanız kirpik kıvırıcısıyla kirpiklerinizi kıvırabilirsiniz. Dikkat! Kirpik kıvırmanında yöntemleri var. Kirpik kıvırıcısını evinizdeki bir fön makinesiyle ısıttıktan sonra kirpiklerinize kıvırmayı uygularsanız kirpikleriniz daha kıvrık ve daha dolgun görünür. Tabii bebek pudrasının önemi var bir de… her şeye yararlı bebek pudrası kirpiklerimiz içinde etkili. Bebek pudrasının kirpiklerimizi dolgun gösterdiğini biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız hemen denemelisiniz çünkü etkisi görülmeye değer. Kirpiklerinizi kıvırdıktan ve kulak pamuğu yardımıyla bebek pudrasını kirpiklerinize yedirdikten sonra rimeli sürmeye başlayabilirsiniz.

Kirpiklerimizi nasıl daha gür ve kıvrık gösteririz?

Rimeli sürerken dipten başlayıp dışa doğru sürmek gerekir. Sadece uçlara sürülen rimeller kirpikleri kısa gösterir. Rimelinizin yoğunluğuna göre 3-4 kat rimel uygulayabilirsiniz. Yalnız! Tekrar dikkat! Kadınlarımızın %85’e yakının yaptığı hatalardan biri rimelin fırçasının pompalayarak şişeye sokulmasıdır. Bunu yapmak rimelinizin içine hava kaçırır ve önce topaklanmasına daha sonrada kurumasına sebebiyet verir. Peki bunu önlemek için ne yapıyoruz? Fırçamızı şişeye sokup fırçayı döndürerek rimeli alıp sürüyoruz. Kesinlikle daha sağlıklı topaklı gözükmeyen kirpikler!

Rimel Nasıl Sürülür

Göz kapağımıza bulaşan rimel lekesini nasıl çıkarırız?

Peki ya rimeli sürdükten sonra göz kapağına bulaşan rimel lekelerini nasıl temizleriz? Bunun olmamasını sağlayabiliriz aslında. Peçeteyle, kağıtla, banka kartlarıyla… Farz edelim ki rimeli sürdük ve göz kapağımız lekelendi. İşte o zaman ne yapıyoruz? Rimelimizin kurumasını bekliyoruz. Rimelimiz kuruduktan sonra bir kulak pamuğu yardımıyla kolayca siliyoruz.
Hafif ve doğal bir makyaj istiyorsanız sadece üst kirpiklerinize sürdüğünüz rimelle bile yoğun bakışlara sahip olduğunuzu göreceksiniz.
Her ne olursa olsun makyajınızı silmeden asla yatmayın. Rimel kirpiklerini güçsüzleştirebilir ve kolayca kopmasını sağlayabilir.
Hoş kalın, güzel kalın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status