" /> Regl Dönemi Sivilceleri İçin Maske | Pembe Bigudi
Regl Dönemi Sivilceleri İçin Maske

Regl Dönemi Sivilceleri İçin Maske

Regl döneminde pek çok kadın, hormon dalgalanmaları nedeniyle sivilce problemi yaşamaktadır. Sivilcenin başlıca sorumlusu, bu dönemde androjen hormonunun aşırı üretilmesidir. Derideki yağ bezelerini uyaran androjen hormonu fazla yağ nedeniyle gözeneklerin kapanmasına neden olur.

Regl Dönemi Sivilcelerine Karşı Alınacak Önlemler Nelerdir?

Öncelikle kişi beslenmesine dikkat etmelidir. Stresi azaltmak, düzenli cilt bakımı uygulamak sivilcelerin azalmasında oldukça etkilidir.

Limonlu Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

Limonlu sivilce maskesi en çok tercih edilen maskeler arasındadır. Bal ve limonun karıştırılıp, kısık ateşte kaynatılmasıyla oluşturulur. Yüze uygulandıktan yaklaşık 15 dakika sonra ılık suyla yüz temizlenmelidir.10 gün düzenli kullanıldığında fayda sağlayacaktır.

Gül Suyu Maskesi Nasıl Yapılır?

Gül suyu ile balın karıştırıp cilde uygulanması gerekir. 20 dakika sonra yüz temizlenmelidir. Etkili bir maskedir.

Yumurta Akı Maskesi Nasıl Yapılır?

Yumurta akı ve limon karıştırılıp, maske kıvamına gelene kadar bir kap içinde çırpılmalıdır. 20 dakika sonra cilt temizlenmelidir. Haftada 2 defa uygulanmalıdır.

Elmalı Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

Ölü derileri atacak nitelikte olan elma ile balın karışımıyla maske elde edilir. Cilde uygulanan maske 15 dakika sonra ılık suyla yıkanmalıdır.

Killi Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

Kil, cilde oldukça iyi gelen, cildin yenilenmesini sağlayan, kan dolaşımının hızlanmasını sağlayan ve sivilcelerin kurumasını sağlayan özelliklere sahiptir. Bu maskenin yapılması için kil, limon ve aspirin tozu gerekir. Karışım haline getirildikten sonra cilde uygulanan maske 10 dakika boyunca ciltte bekletilir. Ardından cilt bol suyla temizlenir. Haftada 1 defa uygulanmalıdır.

Tarçınlı Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

Cildi bakterilerden arındıran tarçın aynı zamanda sivilcelerden dolayı tahriş olan cildi yatıştırır ve cildin kızarıklığını alır. Bal ise cildin daha hızlı iyileşmesini sağlar. Ayrıca cildin yumuşamasında etkilidir. Limon, bal ve tarçın karıştırılarak maske kıvamına getirilir. Maskenin etkisinin görülmesi için en az 15 dakika beklenmesi gerekir. Daha sonra ılık suyla cilt temizlenmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status