" /> Protez Saç Nasıl Takılır? | Pembe Bigudi
Protez Saç Nasıl Takılır?

Protez Saç Nasıl Takılır?

Özellikle erkeklerde görülen saç dökülmesi sonucu protez saç uygulamalarına rağbet arttı. Gerçek saçın yerini tutmaz denilse de günümüzde öyle kaliteli protez saçlar yapılıyor ki gerçek saçtan ayırmak nerdeyse imkansız. Kaliteli bir protez saç hem kullanımı, hem de görünümü açısından doğallığın keyfini sunuyor size. Kişiler protez saçı takmakta çok sıkıntı çekeceğini sanıyor ama aslında doğru teknikleri öğrenirseniz oldukça kolay.

Protez Saç Takma Aşamaları

Protez saç hiç bir tıbbi müdahale gerektirmeden, kendine has özel bir yapıştırıcı solüsyon ile saçsız bölgeye takılıyor. En güzel yanı da bu uygulama tamamen kozmetiksel yapılıyor ve geri dönüşümü mümkün bir uygulama. Protez saç takılırken kullanılan bantlar, yapıştırıcılar, çözücüler hepsi su bazlı ürünler ve cilde hiç bir zararları yok. Protez saç takılırken, ilk önce ölçülendirme yapılıyor. Yani saçsız bölge ölçülüyor. Ardından sizin kendi saçınız inceleniyor. Saç rengi, saç kalınlığı, saçın dalga boyu, saç uzunluğu belirleniyor ve kendi saçınızın bu özelliklerine en yakın saç protezi belirleniyor.

Ardından saç hazırlanıyor ve saçsız bölgeye özel solüsyonlarla giydiriliyor. Son olarak da saç tasarımına geçiliyor. Öncelikle yüz şeklinde göre saçın kesilmesi gerekiyorsa kesiliyor. Ardından protez saç kendi saçınızla uyumlu halde şekil veriliyor ve son olarak da saça doğal son şekli verilip, protez saç takma işlemi bitiriliyor. Protez saçı güvenilir ve işinin ehli bir saç merkezine yaptırır ve taktırırsanız ilerleyen dönemlerde hiç bir sıkıntı yaşamazsınız.

Zira internet üzerinden sipariş verilen saç protezleri ve takma işlemi sizi hayal kırıklığına uğratacak sonuçlara ulaştırabilir. Bu sebeple ilk adımlar doğal saç görünümü için çok önemli olduğundan kesinlikle uzman bir merkeze gitmeli ve saç seçimi ve takılma işlemlerini ilk olarak bir uzmana yaptırmalısınız.

 

Eğer protez saçınız var ve bakımı nasıl yapılıyor bilmiyorsanız, protez saç bakımı nasıl yapılır adlı konumuzu inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status