" /> Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır? | Pembe Bigudi
Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Protez saç şimdilerde saç dökülmesi yaşayan insanlar tarafından en çok tercih edilen yöntem haline geldi. Zira son yıllarda gerçek saç ile fark edilmeyecek kadar başarılı protez saç uygulamaları görmek mümkün. Uzman bir saç merkezine saç protezinizi yaptırdıktan sonra kendiniz düzenli olarak protez saç bakımına özen gösterirseniz, uzun yıllar protez saçı güvenle kullanabilirsiniz.

Protez Saç Bakımı Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Öncelikle protez saç yaptıracağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir kaç notaya değinelim. Protez saçın yapısı istenilen her yöne taranabilir olması ve istediğiniz şekle sokulabilmesi gerekir. Ön şakak çizgisinin kendi cildinizden hiç ayırt edilmeyecek yapıda olması gerekir. Protez saç tellerinin sanki kendi saç derinizden çıkıyormuş gibi görünmesi gerekir.

Kendi saçınızla protez saç arasında renk farkı, kalınlık incelik farkı olmamalı ve kendi saçınızın kesimiyle uyumlu bir saç kesimi olmalıdır. Hava ve su geçirgenliği olan bir şekilde üretilmiş olması gerekir. Kalın yapıda üretilmiş protez saçlar hem terletir, hem de kalıp gibi durur başınızda. Protez saç bakımı için saçı aldığınız merkeze gitmelisiniz veya saçı göndermelisiniz. Saçın kullanıma bağlı açılmaları şekil bozulmaları düzenli olarak merkez tarafından yapılmalıdır. Ayrıca gerçek saç merkezleri, protez saçın bakımını yaparken, sizin kendi saçınızın tıraşını da yapmak zorunda. Kesinlikle bu hizmeti veren bir firmadan alın saç protezini.

Bunun yanında bir diğer önerim kesinlikle sigortalı bir saç protezi alın ki kendinizi de verdiğiniz parayı da güvenceye alın. Size saç ekim merkezi uygulamadan sonra saç bakımı hakkında bir kaç bilgi verecek ancak asıl bakımı kendileri yapıyor. Bu sebeple uygulama sonrası protez saç bakımını tamamen size bırakan ve kendileri yapmayan firmalardan asla alışveriş yapmayın.

Zira piyasada çok fazla protez saç merkezi türedi ve çoğu da satıştan sonra yanınızda olmayabilir. Bir protez saç ortalama 4-5 bin tl ye mal olduğu için paranızın boşa gitmemesi adına güvenilir ve işinin ehli bir protez saç merkezine gitmelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status