" /> Porselen Makyaj Nasıl Yapılır | Pembe Bigudi
Porselen Makyaj Nasıl Yapılır

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır? Konumuzu okuyarak porselen makyajın puf noktaları nasıl yapılır dikkat edilmesi gerekenler ve avantajları nelerdin gibi sorularınıza cevap bulacaktsınız

Porselen Makyaj ile Pürüzsüz Bir Cilt Ve Kusursuz Güzelliğe Ulaşabilirsiniz!

Özellikle düğün, nişan ve özel gecelerde kadınların kusursuz bir güzelliğe sahip olmasını sağlayan porselen makyaj aynı zamanda profesyonel fotoğraf ve video çekimlerinde de sıkça kullanılmaktadır. Yüzdeki sivilce, leke ve yara gibi tüm izleri kusursuz olarak kapattığı için cilt pürüzsüz olarak görünmektedir. Bilindiği gibi güzelliğin ilk sırlarından birisi pürüzsüz ve sağlıklı bir cilttir.

 profesyonel bir makyaj türü olan porselen makyaj nasıl yapılır?

Porselen makyaj da diğer makyaj malzemelerinden farklı olarak “taş pudra” kullanılmaktadır. Taş pudra ise sulandırılarak cilde sürülmektedir ve kapatıcı özelliği çok yüksek olduğu için de ciltteki tüm kusurları kolaylıkla kapatmaktadır. Porselen makyaj aynı zamanda “mat” bir makyaj türü olduğu için ciltte parlama gibi sorunlara da yol açmamaktadır. Bu da fotoğraf ve videolarda da kadınların mükemmel bir görünüm sergilemesini kolaylaştırmaktadır. Porselen makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise taş pudranın sadece yüze değil, boyun ve dekolte bölgelerine de uygulanması gerektiğidir. Aksi takdirde doğal olmayan bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Porselen makyajın en önemli avantajları

kişiye doğal bir güzellik sunmasının yanında makyajın terlemeye, suya karşı dayanıklı olmasıdır. Bu makyaj türünde amaç tüm dikkati yüze ve cilde çekmek olduğu için göz makyajında kullanılacak farlar ve allık mutlaka açık tonlarda tercih edilmelidir. Ayrıca rimel de mutlaka siyah renkli olmalı ve kirpiklere 2 kat olarak sürülmelidir. Göz makyajı ve far renkleri açık renklerde olduğu için kişi, giydiği elbise rengine göre canlı renklerde olan rujlardan sürmeyi tercih edilebilir.

Porselen makyajı yapanların dikkat etmesi gereken en önemli nokta ise gece tamamlandığında kişinin makyajını mutlaka kaliteli temizleme sütleri ile temizlemesi ertesi günü de cildini dinlendirmesi gerektiğidir. Porselen makyajın ağır bir makyaj olduğu unutulmamalıdır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status