" /> Porselen Makyaj Malzemeleri | Pembe Bigudi
Porselen Makyaj Malzemeleri

Porselen Makyaj Malzemeleri

Porselen makyajgünlük makyaj için uygulanmayan, daha çok özel gece makyajı, düğün makyajı olarak tercih edilen makyaj türüdür. Porselen makyaj yaptırmak istediğinizde işinin ehli bir makyaj uzmanına giderek, kusursuz bir porselen makyaj yaptırabilirsiniz. Ancak böyle bir imkanın yoksa kaliteli porselen makyaj malzemeleri satın alarak evde kendiniz şok güzel ve saatlerce akmayacak kalıcı makyaj elde etmek için porselen makyaj yapabilirsiniz.
Porselen makyaj malzemeleri, genelde güzellik salonlarından, internet üzerinden satış yapan kozmetik online alışveriş sitelerinden alınabilir.

Porselen Makyaj Malzemeleri Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Aldığınız porselen makyaj malzemelerini kullanmadan önce bir kaç ufak ayrıntıya dikkat ederseniz, daha başarılı bir porselen makyaj ve saatlerce bozulmayan bir makyaj elde edersiniz. Özellikle yaz mevsiminde çok çabuk bozulan makyaj için en iyi çözüm kalıcılığı daha uzun süren porselen makyajdır.
Öncelikle porselen makyaj öncesi cilt temizliğinizi yapın hatta mümkünse ince sir ağda ile cilt üzerindeki minik tüyleri yok edin. Zira yüz bölgesindeki minik tüyler, bıyıklar hava kabarcıkları yapacağı için makyajın çabuk bozulmasına sebep olur. Cilt temizliği yapılıp orta dereceli nemlendirici sürüldükten sonra porselen makyaja geçebilirsiniz.

İlk önce ten renginizin bir ton koyu rengi olan su bazlı sıvı bir fondöten alın. Porselen makyaj için kullanılacak olan bu su bazlı fondöten, cildi yağlandırmadığı için daha uzun süre kalıcılığını koruyacaktır. Fondöteni kullandıktan sonra küçük bir sünger ile eşit şekilde fondötenin dağılması için üzerinden tekrar geçin. Ardından porselen makyaj pudrasını alın. Pudra mat görünümlü bir pudra olmalı ve fondöten üzerine pat pat şeklinde uygulanıp, makyaj fırçası ile eşit olarak dağıtılmalı. Porselen makyaj malzemeleri ana iki temeli olan fondöten ve pudra artık kullanımı tamamlandı. Şimdi takma kirpikler kullanılmalı. Ardından kaş renginizle aynı renk bir kaş kalemi kullanılarak kaşların hatları belirginleştirilsin.

Ardından dudak renginizden bir ton açık bir dudak kalemi ile dudakların çevresi çizilsin ve dudaklara parlak likit ruj sürülsün. Böylece kısa sürede son derece şık bir porselen makyaj elde etmiş olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status