" /> Suyun faydaları ve tüketimini nasıl arttırırız? | Pembe Bigudi
Suyun faydaları ve tüketimini nasıl arttırırız?

Suyun faydaları ve tüketimini nasıl arttırırız?

Suyun faydaları ve tüketimini nasıl arttırırız? başlıklı konumuzu siz değerli okurlarımız için açık ve güzel bir dille alt başlık şeklinde anlatmaya çalışacağız

Su neden çok içmeliyiz?

İnsanın yapısı su olmadan yaşamsal faaliyetlerini gerçekleştiremez. Benzetme yaparsak su insan için yakıtı diyebiliriz. Vücudumuzun  %55 ile %75’lik gibi çoğu kısmı sudan ortaya gelmektedir buna ek olarak su bağışıklık sistemimiz gibi birçok vücut faaliyetine yarar sağlar.

Bir insanın gün içerisinde ortalama olarak tüketmesi gereken su oranı 2 litredir en az. Günde 2 litre içtiğimiz su zayıflamaya yardım eder ve vücuttaki enerji dönüşümünü de güçlendirerek dinçlik ve zindelik kazandırır.

Cildimiz yönünden baktığımızda su cildin nemli kalmasında önemli faktördür. Susuz kalan cilt de kuruluklar görülür ve döküntüler başlar. Bayanlar da selülitler için bile fazla fazla su içmek gerekmektedir. Küçük bir ayrıntı verelim; açken içtiğimiz ılık su, vücudumuzdaki toksikler ve yabancı maddelerin dışarı atılmasına ve metabolizmanın hızlı ve sağlıklı çalışmasına büyük derecede yardımcı olur.

Kilo vermek istiyorsanız kesinlikle sağlıklı bir yol ile yapılmalıdır. Sağlıklı kilo vermek için günde 2 litreden fazla su ve posa tüketilmesi gerekir. Posayla suyu birlikte kullanırsanız bağırsaklarının daha hızlı çalışacak ve toksik gibi maddelerin dışarıya atımı daha kolay olacaktır.

Günde 2 litre suyu kim içecek diyenler için de aşağıda yazdığımız başlıktan okumaya devam edebilirler.

Su Tüketimi Arttırma Kolay Yolları

İlk kuralımız kendinizi bunu yapacağınıza inandırmak olmalıdır. Aşamalı arttırma ile su içmenizi arttırmanıza yardımcı rol oynayacaktır. Örnek olarak günde 3 bardak su tüketiyorsanız diğer gün 4 bardak bir diğer gün 5 bardak olacak şekilde tüketimi hızlandırabilirsiniz.
Su içerisine attığınız çeşitli baharatlar veya meyveler hem tat verir hem de sağlık açısından suya değer verecektir.

Örnek karışım için bunu deneyebilirsiniz: Suyun içine tarçın kabuğu, 1-2 adet çilek, limon olur veya taze nane koyarak bir karışım elde edebilirsiniz ve sonrasında için. Bu karışım oldukça sağlıklıdır, hem ödemlerden kurtulmak, hem de metabolizmayı hızlandırmakta büyük katkı sağlar.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

  1. Giresun merkezden ben Secil NadirJale Simsek. Selamın aleyküm web sitesi yeminle hayran bıraktı, şukuladım 09-01-2017 21:43:46

  2. Samsun merkezden ben Aycan Boztepe. Selamlar web siteniz vallaha billaha dikkat çekici, linkedinde paylaştım 10-01-2017 08:09:58

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status