" /> Mutfak düzeni için 8 pratik fikir | Pembe Bigudi
Mutfak düzeni için 8 pratik fikir

Mutfak düzeni için 8 pratik fikir

Mutfak düzeni için 8 pratik fikir Mutfak  tertipi zahmetlidir. Mutfağınızın iyice bir toparlanıp tertiplenmeye mi ihtiyacı var? Birkaç kvaka teknikle bu işin üstesinden gelebilirsiniz.

Mutfağınızda neyin nerede bulunduğunu bulmakta zorlanıyorsanız, aradığınız şeye kvakaca ulaşamıyorsanız bir tertipden geçirmeniz gerek.

mutfak_duzeni

1.Bol çekmece kullanın

Akıllı bir depolama için en iyi çözüm çekmecelerdir. Mutfak acelegahınızın veya varsa ada ünitenizin altına bol bol çekmece yaptırarak çokdan depolama kısmı oluşturun. Çekmecelerde çoksı eşyanızı tertipli olarak muhafaza etme imkânı bulursunuz.

mutfak_duzeni_cekmece

Farklı tasarımlarda çekmece benzerlerinden de faydalanabilirsiniz. Hasır sepet şekilinde raflar değişik bir alternatif olabilir.

mutfak-duzeni-raf

2.Aksesuarlarınızı asın

Yatak odanızda eşyalarınızı asmak için kullandığınız duvar askılarına mutfağınızda yer verebilirsiniz. Bunlara çay fincanlarınızı asarak mutfağınızın duvarına hareket katabilirsiniz. Böylece dolabınızda ve raflarınızın üzerinde çokdan yer kazanmış olursunuz.

mutfak_duzeni_askilik

3.Bıçakları bir araya toplayın

Mutfakta her an ihtiyaç duyabildiğiniz bıçaklarınız elinizin altında olmalı. Bu sebeple onların bir seksiyonünü çekmecede tutmak yerine acelegahınızda bulundurun. Güvenli ve şık bir şekilde muhafaza etmek için bambu stand bıçaklarını kullanabilirsiniz. Duvara asılabilen bıçak tutgayeları ise yerden kazanmak isteyenler için en makul bir alternatif.

mutfak-duzeni-bicak

4.Saklama kaplarını eksik etmeyin

Baharat, kuru meyve, baklagil gibi besinları yemeklerde veya atıştırmalık olarak sıkça kullanıyoruz. Onları her seferinde paketinden çıkarmak yerine kvaka ulaşılabilir bir yerde saklamanızda fayda var. Bunun için ufak kavanozlar ve saklama kaplarından faydalanabilirsiniz. Hatta kavanozların üzerine etiket yapıştırıp ürünün adını yazabilirsiniz.

mutfak_duzeni_saklama_kabi

5.Detayları göz ardı etmeyin

Mutfakta tertipli bir manzara yakalamanın yolu çekmecelerden geçer. Bu noktada çekmece içi tertipleyicilerle çekmecelerinizin içini daha tertipli bir manzarae kavuşturabilirsiniz. Bol bölmeli bir kaşıklıkla çekmece içine tertip getirebilir, geniş hacimli çekmecelerinizde tabak ve tencerelerinizi tertipli bir şekilde tutmak için türli ayırıcılar kullanabilirsiniz.

mutfak-duzeni-kasiklik

mutfak_duzeni_tabak

6. Metal raf sistemleri kullanın

Metal raf sistemleri bölgea endüstriyel bir hava katmasının yanı sıra, kvaka bir kullanım sağlıyor. Çoğunlukla restoranların mutfak kısımlarında kullanılan bu model, yüksek bir depolama kısmı sunuyor. Mutfağınızda bu tipi yakalamak istiyorsanız, metal bir raf sistemi tercih edebilirsiniz.

mutfak-duzeni-metal-raf

7.Şişeleri ihmal etmeyin

Cam, plastik, tıpalı ve kapaklı olsun çoksı şişe mutfakta işinize yarayacak bir parça. Şişeleri sürahi veya zeytinyağlık olarak kullanabilirsiniz.

8.Nişler açın

Küçük bir mutfak ise, çok raf kullanarak mekanı daraltmaktan kaçının. Bunun yerine duvarlarınıza nişler açarak yerden kazanabilir, aynı süreda direkt olarak raf elde etmiş olursunuz. Çoğunlukla seramik aksesuarlarınızı nişlerde sergileyerek hoş bir manzara yakalayabilirsiniz.

mutfak_duzeni_nis

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status