" /> Makyajsız da güzel görünmek için 8 öneri | Pembe Bigudi
Makyajsız da güzel görünmek için 8 öneri

Makyajsız da güzel görünmek için 8 öneri

Makyajsız da güzel görünmek için 8 öneri Cildinizin güzel görünmesi için direk olarak makyaja yönelmeniz doğru bir teknik değil. Evet makyajın insana bambaşka bir hava kattığı gerçek. Ancak sık makyaj yapmanın cildinize yarardan çok zararı olabilir. Çoğunlukla titiz ve akneli ciltlerde makyaj sonrası sivilcelerde artış görmek mümkün. Bu nedenle her süre makyaja başvurmak yerine cildinizi düzenli temizleyerek sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Yüzünüzü cilt tipinize makul bir ürünle düzenli olarak temizleyip bakım yaptığınız takdirde, cildiniz taze bir görünüme kavuşacak ve makyaj gerçekleştirmek sizin için ikinci planda olacaktır.

Nemlendiriciyi ihmal etmeyin

Yeterince nemli, pırıl pırıl bir cildiniz varsa, makyaj yapmaya pek gereksiniminiz olmayabilir. Sağlıklı ve güzel görünümlü bir cilt için, düzenli olarak cilt tipinize ve yaşınıza makul bir nemlendirici kullanmanız yeterli olacaktır. Sabah ve akşamları cildinizi temizledikten sonra uygulayacağınız nemlendirici ile canlı bir cildin temellerini atabilirsiniz.

Göz çevresi kremlerinden destek alın

Göz altı kapatıcıları özellikle çalışan kadınların bir numaralı tercihi. Gün boyu bilgisayara bakmanın verdiği yorgunluk neticesinde oluşan gözaltı izlerini gizlemek için hepimiz kapatıcılara yöneliyoruz. Ancak yoğun nemlendirici özelliğe sahip göz çevresi kremleri varken, kapatıcı kullanmak çok da doğru bir tercih değil. Gece yatmadan evvelce göz çevresi kremleriyle bakım yapıp yaşınıza makul serumlar kullanarak çok daha etkili bir sonuç alabilirsiniz. Gündüzleri uygulayacağınız aydınlatıcı etkili göz çevresi kremleri ise gözaltı kapatıcılarıyla ilişiğinizi kesecektir.

Haftada bir peeling yapın

Cildinizdeki ölü derilerden kurtulup yüzünüze canlılık kazandırmak istiyorsanız, haftada bir peeling yapmaya özen gösterin. Cildinize düzenli olarak uygulayacağınız peeling ile sağlıklı ve taze bir görünüme kavuşmanız mümkün. Ancak burada ilgi etmeniz gereken nokta cildinize makul bir ürün kullanmanız. Çoğunlukla titiz ve sivilceli ciltlerde kullanacağınız ürüne ilgi etmelisiniz.

Uykunuzu iyi alın

Cildimize iyi gelen şeylerden biri de düzenli uyku. Cilt kendini geceleri yenilediğinden günde 8 saat uyumak şart. Uykunuzu iyi aldığınız takdirde gözaltı morlukları ve halkalar gibi güzelliğinizi tehdit eden nedenlere elveda diyebilirsiniz.

Kaşlarınıza şekil verin

Yüzünüzün ifadesini bir anda değiştirebilen kaşları doğru şekillendirmek son derece önemli. Kaşlarınızın fazlalıklarını alıp iyi bir şekil sunarak yüzünüzün güzelliğine güzellik katabilirsiniz. Düzenli alınmış, iyi taranmış kaşlarla son derece bakımlı görünebilirsiniz. Eğer kaşlarınız seyrekse veya döküldüğünün farkındaysanız, doğal bakım yağlarıyla dolgun bir manzara kazanmasını sağlayabilirsiniz. Çoğunlukla Argan yağı kaşınızın gürleşmesi için iyi bir yöntem.

Kirpikleriniz dolgun görünsün

Kadınların en sık kullandığı makyaj ürünlerinden biri elbette maskaralar. Kadınların uzun ve dolgun görünümlü kirpiklerle kendilerini daha güzel ve çekici hissettikleri bir gerçek. Ancak güzel kirpiklere sahip olmak için rimel sürmek koşul değil. Geceleri yatmadan evvelce gözlerinize bir oran vazelin uygulayarak bakımlı, gür ve uzun kirpiklere kavuşabilirsiniz.

Dudaklarınıza canlılık katın

Makyajsız olduğunuzda öne çıkan noktalardan biri de dudaklardır. Canlı renkte güzel ve alımlı dudaklar için peeling’den yardım alın. Haftada bir kez kuru bir diş fırçası ile dudaklarınızı fırçalayıp ölü derilerden arındırarak göz alıcı dudaklara kavuşabilirsiniz. Buna ek olarak dudaklarınızı düzenli olarak nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Kremsi kıvamda bir dudak koruyucusu ile dudaklarınıza hem parlak hem de canlı bir manzara kazandırabilirsiniz.

Diş bakımını ihmal etmeyin

Güzel bir gülümseme bir anda sizi dünyanın en güzel bayanına dönüştürebilir. Güzel bir gülümseme dendiğinde içtenlik kadar dişlerinizin bakımlı olması da önemlidir. Bembeyaz, inci gibi bir gülümsemenin yarattığı etki makyajlı ciltle bir tutulamaz. Bu nedenle beyazlatıcı diş macunlarıyla sabah, akşam dişinizi fırçalayarak sansasyonel bir gülümsemenin temellerini atabilirsiniz. Unutmayın, samimi, bembeyaz bir gülümseme karşınızdaki insana doğal güzelliğinizi göstermenin en iyi yolu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status