" /> Makyaj Hileleri Nasıl Yapılır ? | Pembe Bigudi
Makyaj Hileleri Nasıl Yapılır ?

Makyaj Hileleri Nasıl Yapılır ?

Makyaj Hileleri Nasıl Yapılır ?Bu konumuda makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken püf noktaları ve hilelerini konu alacağız.

Cil Temizliği Şart

Cildiniz uygun bir temizleyici ile temizlenmelidir. Bu işlemden sonra uygun bir nemlendirici krem ile cildinizi nemlendirmelisiniz.

Cilt Renginize ve Tipinize Uygun Fondöten Seçin

Cilt renginize ve tipinize uygun bir fondöteni bütün yüz ve çene kısımlarınıza düzgün bir şekilde yaymalısınız. Fondötenin ince bir tabaka halinde sürülmesi gerekir. Bu şekilde daha güzel bir sonuç alacaksınız.

Cildimize Parklaklık Katmalıyız 

Fondöteni sürdükten sonra cildinizi biraz aydınlatmanız gerekir. Bunun için göz altındaki, burun kanatlarının civarındaki ve dudakların altında kalan koyu kısımları biraz daha açık renkli bir fondötenle düzeltebilirsiniz.  Burun kemiği üstüne ve elmacık kemiklerinin üst kısımlarına fondöteni iyice yaymalısınız ve hafif bir parlaklık bırakmalısınız.

Uygun Kapatıcılar Kullanılmalı

Kapatıcı kullanarak cildinizdeki kusurları gizleyin. Bunu yapmak için sivilce veya cilt lekeleri gibi yerlere biraz kapatıcı sürmeniz yeterli olacaktır.

Eğer fondöteniniz cildinizde parlama yaparsa biraz matlaştırmanız gerekir. Bunun için de kuru bir sünger parçası ya da bir pamuk ile pudranın cilde yerleşmesini sağlamalısınız. Yüzünüze hafifçe bastırın ve fazla kalanları başka bir sünger ile alın.

Kaliteli Aplikatör Kullanın

Aplikatör kullanarak göz kapaklarına far sürün. Rengi istediğiniz yerlerde azaltabilir, istediğiniz yerlerde artırabilirsiniz. Gölge yapmak isterseniz de bunu bir göz kalemi yardımı ile yapabilirsiniz. Göz farından daha koyu bir ton kullanmalısınız. Pamuklu çubuk yardımı ile yapılan çizgiyi birazcık yukarı kısımlara doğru dağıtın.

Kirpiklerinizi daha sık gösterebilirsiniz. Bu da göz biçiminizin daha net fark edilmesini sağlayacaktır. Bunun için göz çevresine ya da kirpik diplerinize çizgi çekebilirsiniz.

Rimel Olmazsa Olmazlarımızdan 

Rimel mutlaka olmalıdır. Üst kirpiklere iç kısımdan dışa ve aşağıdan yukarıya şeklinde sürerek kirpiklerinizi dik ve gür gösterebilirsiniz. Alt kirpiklere ise dip kısımdan aşağı kısma doğru sürmelisiniz. Rimel birikmemesi gerekir.

Kaşlarınızı fırça ile yukarı doğru tarayın. Uygun renkli bir kalem ile kaşlarınızı boyayın. Toz far da kullanılabilir.

Yanaklarınızı allık ile renklendirin. İyice yaymaya dikkat edin. Hafif bir parlaklık olmalıdır. Çizgilerin gözükmemesine dikkat edin.

Koyu Tonlu Kalemle Dudağınıza Çerceve yapın

Dudaklarınızı daha çekici göstermek için dudak çevrenize rujunuzdan bir ton koyu renk olan kalem ile çerçeve yapın. Dudaklarınızı ruj fırçasıyla boyayın. Pudralayıp ikinci kat ruju sürün. Alt dudağınıza da parlatıcı sürerek çekiciliğinizi artırın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status