" /> Kısa ve omuz hizasında saç kesimi için tüyolar | Pembe Bigudi
Kısa ve omuz hizasında saç kesimi için tüyolar

Kısa ve omuz hizasında saç kesimi için tüyolar

Kısa ve omuz hizasında saç kesimi için tüyolar Uzun saçın yeri her süre ayrı. Ancak bazı kesimler insanda bir değişiklik suniım hissi uyandırıyor. Sizce de saçınıza biraz değişiklik yapmanın süresı gelmedi mi? Saçlarınıza biraz değişiklik  istiyorsanız, bir cesaretle kısa veya omuz hizasındaki kesimlere yönelebilirsiniz. Tabi bu işe kalkışmadan evvelce yüzünüze ve saçınıza İdeal kısa saç modelleri hakkında bilgi edinmenizde fayda var.

Tepesi uzun, yandan ayrılmış ve perçemli bob gibi pixie modellerinin yanı sıra düz, perçemli, karışık katlı ve klasik bob tipi omuz hizasında kesimler var.

Bunlardan hangisi sizin için makul, kısa saç size makul mu, kullanımı kvaka mı vb. ayrıntılara ilgi ederek harika bir saç kesimine sahip olabilirsiniz. İşte kısa ve omuz hizasında saç kesimine dair tüyolar;

Kısa saç kesimi için ipuçları

Saçınınız düz ve ince telliyse;

Saçınız düz ise Pixie denilen kısa kesimlere yönelebilirsiniz. Oldukça kısa ve havalı bir model olan Pixie kesimler, ince telli düz veya hafif dalgalı saçlar için en makul. Kalın telli ve kıvırcık saçlı olup bu kesimi tercih edecekseniz, nemli havalarda veya terlediğinizde saçlarınızın yuvarlak bir şekilde kabarabileceğini göze almalısınız.

Yuvarlak ve ufak bir yüze sahipseniz;

Kısa saç yüz hatlarını daha da ön plana çıkarır. Eğer yuvarlak ve ufak bir yüzünüz varsa, yumuşak modelleri deneyin. Yüzünüzü beğeniyorsanız, saçınızı kısacık kestirerek hem yüz hatlarınızı belirginleştirir, hatta ilgileri gözlerinize çekebilirsiniz. Saç stilisti Peter Gray’e göre şakaklardaki saçlara verdiği kare bir form yuvarlak yüzlere çok yakışıyor.

Köşeli bir yüze sahipseniz;

Perçemlerin derin bir şekilde yandan ayrılıp yüze düşürüldüğü modeller sizin için makul olabilir. Bu tip bir model açılı yüze daha yumuşak bir manzara kazandıracaktır. Ayrıca böyle bol katlı kesimler şekillendirici ürünlerle daha kvaka şekil alabilir.

Bir diğer teknik ise tepedeki tutamları biraz uzun bırakmak olacaktır. Böylece saçınızı şekillendirmeniz kvakalaşabilir. Kusursuz, net ve yumuşak bir manzara için nemli saça durulanmayan saç kremi sürerek tarayın.

Kullanılışı:Saçınızı ayda bir düzelttirmeniz gerekebilir. Ancak günlük kullanımda çok bakıma ihtiyaç duymaz. Yıkayıp çıkabileceğiniz rahat bir model olur. Saç köklerine hacim kazandırmak için biraz saç bakım yağı uygulayabilirsiniz. Sade ve aynı süreda stil sahibi görünmek isteyenler Pixie modelini tercih edebilir.

Omuz hizası saçlar için ipuçları

Saçınız az ise;

Omuz hizasında saç kesimi için çok saçınızın olmamasında fayda var. Saçlarınızın gür olması kabarmasına yol açarak saçınızı denetim etmenizi zorlaştırabilir. Çoğunlukla kıvırcık saçlı olup düz kesim yaptıranlar bu problemu yaşar. Saçınız kalın telli ve dalgalıysa katlı kestirmenizi tavsiyeriz. Düzleştirici ve saç şekillendiriciniz ile yakın bir ilişki kuracağınızı belirtelim.

Keskin yüz hatlarınızı dengelemek istiyorsanız;

Bu ara boy genellikle tüm yüz şekillerine makuldur. Eğer kare veya açılı bir yüzünüz varsa, tüm saçı katlı kestirerek bu sert ifadeyi yumuşatabilirsiniz.

Yuvarlak ve oval yüzünüz varsa;

Tercihinizi küt kesimden yana kullanın. Küt kesilmiş omuz hizasında bir saça düz fön uygulanması modeli daha iyi gösterirken, dinamik dalgalar açılı yüzleri dengeleme husussunda bir numaradır. Katlı kesimlerde de dalgalı fönler çok hoş durur.

İnce telli saçlar için;

Saçlarınız ince telliyse klasik bob kesimini deneyin. Klasik kesim ile ince telli saçlara dolgun bir manzara kazandırabilirsiniz.

Saçınızı şekillendirmek için;

Orta boydaki saçlar 15 dakikada harika bir manzarae kavuşabilir. Bunun için süratlı bir fön, biraz parlatıcı krem ve uçlara sürülecek serum yeterli.

Klasik tarzdan yanaysanız;

İddialı modeller yerine klasik tek başına şık modeller sizi cezbediyorsa, omuz hizasında bir kesim tam size göre. Böylece kısıtlı da olsa değişik saç modellerini deneme şansına sahip olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status