" /> Kırışıklık Karşıtı Krem Tarifi | Pembe Bigudi
Kırışıklık Karşıtı Krem Tarifi

Kırışıklık Karşıtı Krem Tarifi

Kırışıklık Karşıtı Krem TarifiÇok sayıda insan kendisine sorun olarak kırışıklığı görmektedir. Bu mesele özellikle de kadınlar tarafından daha çok sorun edilmektedir. Kırışıklıklarından rahatsız olan erkeklerin sayısı da günümüze hiç azımsanamayacak kadar fazladır. Otuzlu yaşlardan sonra kırışıklıklar genelde otuzlu yavaş yavaş oluşmaya başlar.

Kırışıklıklar ortaya çıkmaya başladıktan sonra onları gidermek bir hayli zor olmaktadır. Bundan dolayı kırışıklık tedavisine yirmili yaşlarda başlanması uzmanlar tarafından önerilmektedir. Bu tedavilerle kırışıklıkların oluşumu mümkün mertebe geciktirilir. Bu tedavide kullanılan çok sayıda ürün bulunmaktadır. Bu ürünler gün geçtikçe popülerliğini yitirmektedir. Bunun nedenleri arasında çok pahalı olmaları ve içerdikleri kimyasal maddelerin vücuda verdikleri zarar gelmektedir.

İnsanlar evde çok basit yöntemlerle kırışıklık giderici ürünleri ya da kırışıklık karşıtı kremleri hazırlayabilir.

Kırışıklık Karşıtı Krem Tarifi

Malzemeler; 2 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı, 2 çorba kaşığı bal mumu, çeyrek kahve fincanı kadar badem yağı ve yarım çorba kaşığı E vitamini yağıdır.

Malzemelerin hepsi uygun büyüklükteki bir cam kavanoz içerisine konulur. Kavanoz, ılık su ile doldurulmuş başka bir kabın içerisine yerleştirilmelidir. Bu esnada kavanoz kapağının açık olmasına dikkat edilmelidir ve kavanozun içerisine su girmemesine özen gösterilir. Malzemelerin erimesi ve daha iyi karışması için bu işlem önemlidir. Karışım homojen bir hal alınca tam olarak içini dolduracağı bir başka kavanoza boşaltılır. Daha sonra oda sıcaklığında sertleşene kadar bekletilmelidir. Sertleşmesine takiben kavanozun kapağı kapatılarak soğuk bir yerde tutulur. Cilt üzerine her sabah ve akşam nazikçe uygulanmalıdır.

Kremin çok fazla yapılmaması tavsiye edilir. Çünkü az miktarda yapılarak taze şekilde kullanılırsa daha verimli sonuç alınır. Krem tarifi için istenilen başka yağlar da kullanılabili ama eklenecek bu yağların cilt üzerindeki etkileri son derece iyi araştırılmalıdır. Yağların alerji testi yapılırsa daha iyi olacaktır. Ortalama iki çorba kaşığı başka bir yağ ilave edilirse karışımın kıvamı bozulmaz.

Kıvamın bozulmaması isteniyorsa  malzemeler orantılı bir biçimde kullanılabilir. Karışım asla buzdolabında tutulmamalıdır. İstenildiği takdirde oda sıcaklığının altında muhafaza edilebilir. Uygulama öncesinde cildin temiz olması çok önemlidir. Temizlenmemiş cilde uygulanırsa başka sorunlara yol açabilir. Herhangi bir alerjik reaksiyon oluşumuna karşı önceden test yaptırılmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status