" /> Kaşlara güzel bir görünüm kazandırmanın 5 yöntemi | Pembe Bigudi
Kaşlara güzel bir görünüm kazandırmanın 5 yöntemi

Kaşlara güzel bir görünüm kazandırmanın 5 yöntemi

Kaşlara güzel bir görünüm kazandırmanın 5 yöntemi Kaşlar için yüzümüzün en önemli bölgelerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Her türlü yüz ifademizi gösteren kaşlar, yüzümüze bambaşka bir estetik değer katıyor. Gözlerle meydana getirdiği bütünlük ile ufak ama son derece etkili olan kaşlar, sizi canlı, enerjik ve mutlu gösterebilirken, sinirli, suratsız ve mutsuz da gösterebiliyor. Bu hal tamamen kaşlarınızın şekline bağlı.  Kaşları güzel bir şekle sokmak zor bulunduğu gibi, ufak hatalarla bu manzarası kaybetmek mümkün.

Bu nedenle kaşlarınıza güzel bir manzara kazandırmak için bazı püf noktalarına ilgi etmeli, sonrasında ise bu manzarası korumalısınız.

İşte kaşlara daha güzel bir manzara kazandırmanın 5 yolu:

Çok sık kaş alabilmek doğru bir uygulama değildir. Kaşların etrafında çıkan ufak tüyler sizi rahatsız edebilir. Çıkan ufak tüyleri toparlayayım derken elinize her gün aldığınız cımbız ile kaşlarınızın şeklini bozmanız an meselesi. Bununla beraber kaşlara her gün cımbız değdirmek kaşları küstürebilir. Aynı zamanda kaşlarınızda çıkan ufak tüyler, kaşlarınızın asıl şekliyle alakalı size fikir verecektir.

Bu nedenle kaşlarınızı belirli aralıklarla, işinde profesyonel olan bir ekspertize aldırmanızı tavsiye ederiz.Bazı kaşların boyu kısadır. Bunu bazı makyaj hileleriyle, kaş kalemleri veya kaş farları ile düzeltmek mümkündür. Ancak kaşları uzun göstereceğim diyerek aşağı doğru bir kavis vermeniz göz kapaklarınızın düşük görünmesine ve yüz ifadenizin yaşlanmasına neden olacaktır. En doğru kaş boyu gözleriniz ile biten kaşlardır.

O nedenle daha çok uzatmayın.Kaşlar ve saçlar bir uyum ortamında olmalıdır. Bu önemli bir kuraldır. Kaşlarınız saçlarınızdan iki ton daha açık olmalıdır. Eğer kaşlarınızda seyrek bölgeler varsa, makul renkte bir kaş kalemi ile mutlaka boyayın ve düz bir manzara kazandırın.

Kuaförlerinizin saç boyası ile kaşlarınızı boyamasına asla müsaade etmeyin.Kaş alma işleminde iki adım vardır, cımbızla tek tek almanın yanı sıra makasla uygulanan kesme işlemi de önemli. Makası kullanırken ölçülü olmak gerekli. Bir anda üç beş tüyü birdenbire kesmek yerine bu hususta daha cimri davranın.Kaşlarınızın da bakıma ihtiyacı vardır. Badem yağı, sarımsak yağı ve hint yağından oluşan bir karışım ile daha sağlıklı kaşlara kavuşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status