" /> Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır? | Pembe Bigudi
Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır?

Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır?

Güzellik ve cilt birbirini tamamlar. Güzel bir cilde sahip olabilmek için yapılabilecek çok fazla maske var. Bu maskeler arasında karbonat maskesi cildin güzelleşmesini sağlar. Karbonat cildin ölü derilerinden arındırıp daha sıkı ve genç bir görünüme kavuşmasını sağlar. Yorgun cildin daha diri görünmesini sağlar ve cildin arınıp beyazlaşmasını sağlar. Karbonat birçok cilt problemi için çözüm yolu olabilir. Karbonat maskesi siyah nokta için de çözüm olabilir. Bunun dışında karbonat maskesi sivilce için de çözüm olabiliyor. Sivilce demişken karbonat maskesi regl dönemi sivilceleri için maske olarak kullanabilir. Tüm bu cilt problemlerinin çözümü olduğu için birçok kişi karbonat maskesi ne sıklıkla yapılmalı gibi soruları da yöneltiyor. Bu sorularınızı ve  problemleriniz halletmek için aşağıdaki başlıkları inceleyebilirsiniz.

 SİVİLCELER İÇİN KARBONAT MASKESİ TARİFİ

1 yemek kaşığı karbonat ile 1 yemek kaşığı su karıştırılır. Karışım ince bir tabaka halinde cilde sürülür. Ciltte kuruması beklenen maske 10 dakika kadar ciltte beklenir. Kuruyan maske bol su ile yıkanarak maske ciltten arındırılır.

 CİLT LEKELERİ İÇİN KARBONAT MASKESİ TARİFİ

1 yemek kaşığı karbonat ile 1 tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu karıştırılıp leke bulunan bölgeye sürülür. 5-10 dakika ciltte bekletilen maske kuruduktan sonra bolca yıkanır. Hafta da bir kez uygulandığı takdir de sonuç görülmeye başlar.

 GÜNEŞ YANIĞI İÇİN KARBONAT MASKESİ TARİFİ

1-2 yemek kaşığı karbonata 1 bardak soğuk su eklenerek karıştırılır. Temiz bir bez hazırlanan sıvı karışımla ıslatılır ve o bez yüze yerleştirilir. 5-10 dakika cilt de bekletilir. Güneş yanığı olan bölgenin geçmesi beklenene kadar gün için de iki ya da üç defa uygulanılır.

 KIRIŞIKLIKLAR İÇİN KARBONAT MASKESİ TARİFİ

1 tatlı kaşığı yoğurt 1 tatlı kaşığı karbonat ile karıştırılır. Karışım göz çevresi ve dudak çevresi dışında yüze dikkatli bir şekil de uygulanır. 10 dakika ciltte bekletilen maske bol su ile ciltten arındırılır. Cildiniz yağlı ise hazırladığınız bu karışımın içine 4-5 damla limon suyu ekleyip kullanabilirsiniz. Yağlı ciltler için uyguladığını karışımı cildiniz de 10 dakika değil 20 dakika bekletmelisiniz.

Genellikle karbonat maskesi kullananlar memnun oluyor. Eğer sizde karbonat maskesinden memnun iseniz lütfen yazımıza yorum yapınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status