" /> Kalıcı Makyaj Nedir? | Pembe Bigudi
Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı Makyaj Nedir?

Artık bir çok bayan makyajsız gün geçirmez oldu. Özellikle iş hayatında her sabah kalktığınızda en az 15 dakika en fazla 45 dakika makyaj yapamaya zaman ayırıyorsunuz. Bu doğal olarak uzun vadede çok fazla emek, zaman kaybı, makyaj malzemelerine yatırılan para olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik en az çalışma saatinin 8 saat olduğunu düşünürsek, sabah yaptığımız makyaj mesai sonuna kadar da kalıcılığını korumuyor ve gün içinde bir kaç defa makyaj tazelemek zorun kalıyoruz.

Kalıcı Makyaj Hangi Durumlarda Kullanılır?

Bunun yanında birde yaz mevsiminde deniz, havuz sezonunda makyajsız, bakımsız denize havuza girmek istemiyoruz. Su ile birlikte akan makyajla da karşılaşmak istemiyoruz. İşte tam bu noktada kalıcı makyaj imdadımıza yetişiyor. Kalıcı makyaj özellikle kaş makyajı ve dudak makyajı için çok etkili sonuçlar veriyor. Kalıcı makyaj acısız bir medikal operasyon aslında. Kalıcı makyaj dediğimiz anti alerjik boyalar deri altına enjekte ediliyor. Bu boyalar tamamen bitkisel olduğu için cilde hiç bir zararı yok.

Ortalama bir kalıcı makyaj 3 ila 5 yıl kalıcığını koruyor. Böylece her zaman belirgin kaşlarınız, her zaman renkli dudaklarınız, her zaman akmayan rimel görüntülü koyu renk kirpikleriniz oluyor. Kalıcı makyajı mutlaka güvenilir bir merkeze yaptırmalısınız. Uygulamadan önce size bazı alerji testleri yapılması gerekiyor. Her ne kadar kalıcı makyaj malzemeleri anti alerjik testlerinden geçmiş olsa da cildinizle uyumlu olduğundan emin olmak için kendi alerji testlerinizin yapılması gerekir.

Bir kalıcı makyaj 1-2 saat arasında tamamlanır. Genelde kalıcı makyaj göz, kaç ve dudak bölgesine yapılırken, kişinin isteğine göre seyrek saçlı kişilere saç efekti olarak da yapılabilirken aynı zamanda göğüs ucu çalışmaları, vitiligo düzenlemeleri içinde yapılabilir. Sertifikalı, güvenilir bir merkeze yaptıracağınız kalıcı makyaj hem yıllarca size makyaj konforunu yaşatır hem de cilt sorunları yaşamanızı engeller.

Kalıcı makyaj nasıl yapılır diye merak ediyorsanız konumuzu inceleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz. Eğer kalıcı makyaj yaptım ama kalıcı makyaj nasıl temizlenir bilmiyorum diyorsanız sitemizde ki diğer konularımıza bakarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status