" /> Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır? | Pembe Bigudi
Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyajsız dışarı çıkmayan kişiler için, yaz mevsiminde havuz ya da denize girince makyajı akan bayanlara çare olmak için kalıcı makyaj güzel bir yöntemdir. Anti alerjik maddelerle yapılan kalıcı makyaj hem hiç bir zararı olmayan hem de uzun yıllar kalıcılığını koruyan etkili bir güzellik sırrı. Kalıcı makyaj yaptıracağınız zaman kesinlikle eğitimli, sertifikalı bir merkeze yaptırmalısınız.

Kalıcı Makyaj Yapma

Kalıcı makyaj tek kullanımlık mikro iğnelerle, deri altına doğal ve mineral renklerin enjekte edilmesiyle yapılıyor. Mikro pigment boyalarla üretilen kalıcı makyaj maddeleri, hiç bir alerjik etkiye sebep olmaz. İçeriğinde hiç bir katkı ve koku malzemesi yoktur. Bu sebeple yıllarca güven içinde kalıcı makyajın keyfini sürebilirsiniz.

Kalıcı makyaj ihtiyacı duyan kişiler genelde seyrek kaşı olanlar, kaşının boyu ve inceliği yüzüne göre orantısız olanlar, devamlı göz makyajının akmasından şikayet edenler, dolgun kirpiklerinin olmasını isteyenler, gün içinde sürekli makyaj tazelemek istemeyenler, ince dudaklar yerine dolgun dudaklar isteyenler, renksiz ve soluk dudakları olanlar, hastalık sebebiyle kaş ve kirpikleri dökülenlerdir.

Kalıcı makyaj süresi yapılacak olan bölgeye değişmekle birlikte ortalama 1 saat içinde tamamlanır.
Kalıcı makyaj yaptıracağınız zaman kullanılan örtülerin, iğnelerin tek kullanımlık ve steril olmasına dikkat edin. Böylece başkalarından herhangi bir hastalığın bulaşma riskini yaşamazsınız.

Kalıcı makyaj yaptırdıktan sonra en az 2 hafta solaryuma girmeyin ve güneşin zararlı ışınlarına direk maruz kalmayın.

İki hafta boyunca asla denize ve havuza girmeyin. Nemlendirici kremler, akne veya sivilce kremleri gibi kremleri 2 hafta boyunca sürmemeye özen gösteri. Uzman size hangi vitaminli kremleri sürmeniz gerektiğini belirtecektir zaten.
Kalıcı makyaj tek seansla en fazla 2 seansla istenilen sonucu verir ve ortalama 3 ile 5 yıl arasında kalıcılığını korur. Herhangi bir şikayetiniz olduğunuzda geciktirmeden kalıcı makyaj uzmanına danışmalısınız.

Tüm bunlar dışında daha önceki yazımızda sizler için Kalıcı Makyaj Nasıl Temizlenir? adlı yazıyı yazdık.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status