" /> Kadınlar Hassas Duygular Sahibi İnsanlardır
Kadınlar Hassas Duygular Sahibi İnsanlardır

Kadınlar Hassas Duygular Sahibi İnsanlardır

Kadınlar Hassas Duygular Sahibi İnsanlardır

Kadınlar, genel olarak oldukça hassas duygular sahip insanlardır. Özellikle zaman zaman sizin için önemsiz gibi görünse de yaptığınız en ufak hatalı konuşmalar, kadınların daha da hassaslaşarak duygusal bir ruh haline bürünmelerine neden olabilir. Bu yüzden yanınızda bir kadın varken yaptığınız her harekete mutlaka dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde çevrenizdeki bayanı kırarak kaybedebilirsiniz.

Öncelikle bir kadın, yanında argo kelimeler ile konuşan bir erkeğin bulunmasından kesinlikle nefret eder. Yanınızdaki kadın her ne kadar argoya yatkın ve bu tür dilleri samimi bulan biri olsa da kesinlikle argo kelimelerin sıklıkla kullanılması, yanınızdaki bayanı rahatsız edecektir.

Bunun sebebini anlamak için de basit bir empati düzeneğine başvurabilirsiniz. Varsayalım siz bir bayansınız ve yanınızdaki erkek sürekli argo bir üslup ile sizinle iletişim kuruyor. Bu kesinlikle hoş bir durum değildir ve argo kelimeleriniz ile belki de hayatınızın kadınını elinizden kaçırabilirsiniz.
Bir diğer husus da kadınların zayıf noktalarını yüzlerine kırıcı bir dil ile vurmak.

Hepimiz insanız ki doğal olarak çeşitli kusurlarımız da olacaktır. Öyle ki mükemmelliği de ortaya çıkaran temel kavram insanın doğasında olan kusurlardır. Ancak erkekler için kendi aralarında kusurlar her ne kadar sohbet ve muhabbet konusu olsa da kadınlar kesinlikle kusurlarından bahsedilmesinden nefret ederler. Bu yüzden yanınızdaki bayanın kusurları ile uğraşmayı bırakın ve aksine başarılı olduğu noktalar üzerinden sohbetinizi ilerletmeye devam edin.

kadınlar ve erkekler

Bir olmazsa olmazımız da kadınların kişisel hayatlarına burun sokmayı alışkanlık haline getirmiş tipik erkek modeli. Kadınlar da bizim gibi insanlardır ve hayatlarında her zaman kendilerine en doğru olanı, kendilerine yakıştırdıklarını yapmışlardır.

Ancak ülkemizde yaygınlaşan erkek modeli, yanındaki bayana sahiplendiğini göstermek için sürekli olarak etek boyuna, giydiği kıyafetlerin darlığına ve çevresindeki erkek arkadaşları ile ilişkisine dikkat çeker ve onu bu konularda ileri gitmemesi için uyarır.

Ancak kadınlar sahip oldukları hassas duygular nedeniyle kendi aralarında yeterince samimi olamadıkları için kendilerine sevgilinin yanı sıra bir dost olarak da erkeklerin yanındadırlar. Dolayısıyla yanınızdaki kadınları bu konuda üstelemeyin. Aksi taktirde onları daha da fazla kırabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

  1. hasan mercan Kadınlar Hassas Duygular Sahibi İnsanlardır Merhaba herkese paylaşım vallaha güzel, facebookta paylaştım

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status