" /> Kabaran saçlarla baş etmenin 6 müthiş yöntem | Pembe Bigudi
Kabaran saçlarla baş etmenin 6 müthiş yöntem

Kabaran saçlarla baş etmenin 6 müthiş yöntem

Kabaran saçlarla baş etmenin 6 müthiş yöntem Kabarık saçın mı var derdin var diyerek boşa dememişler. Biz kadınlar öyle erkekler gibi üstümüze bir kot bir tişört geçirerek kendimizi sokağa atamıyoruz ne yazık ki. Elbisemizden ayakkabımıza, çantamızdan aksesuarlara kadar tepeden aşağı şık görünmek istiyoruz. Bunun için de her bir ayrıntıyı düşünüyoruz. Ancak ne kadar dört dörtlük giyinsek de saçlarımız bakımlı ve güzel durmuyorsa bir anlam ifade etmeyebiliyor. Hele ki kabarık, dalgalı ve zor şekil alan saçlara sahipseniz vay halinize.

Yıkama sonrası kabaran ve elektriklenen görünüm, kıvırcık ve dalgalı saçların bitmek bilmeyen kabuslarından biri. Saçlarınız kötü göründüğünde kendinizi iyi hissetmediğiniz gibi, çevrenize karşı da kötü bir manzara sergilemiş oluyorsunuz. Eğer siz de kabarık saçlara sahipseniz ve bir türlü güzel bir manzara elde edemiyorsanız, bu kolay ve etkili önerileri derhal deneyin.

Kolay ve Etkili önerileri

1.Kabaran saçınıza en iyi istikbal şey saçınızı olası olduğunca nemli tutmaktır. Bu nedenle saç kremi ve ısıya karşı koruyucu serumlar kullanmayı ihmal etmeyin.

2.Her banyoda şampuanla yıkamadan sonra mutlaka saç kremi kullanın. Saç kremini özellikle saç uçlarına doğru uygulayın ve kısa bir süre saçta beklettikten sonra öyle durulayın. Banyodan sonra saçınızı kurulamak için mikro fiber özellikli havluları tercih edin.

3.Kuru ve kabaran saça sahipseniz saçınızı çok sık yıkamayın. Bu tip saçlar her gün yıkandığında özelliğini kaybedebilir, bu nedenle en ideali üç günde bir yıkamak olacaktır. Diğer saç tiplerine nazaran havadaki nemi daha çok emen kuru saçlarda kabarma ortaya gelir ve bu hoş olmayan bir manzara yaratır.Bu nedenle saçınıza her banyodan sonra nemlendirici saç bakımı ürünleri kullanmaya özen gösterin.

4.Bu saç tiplerinde saç kurutma makinesi, düzleştirici gibi saça yüksek ısı veren ürünleri kullanmadan evvelce mutlaka ısı koruyucu sprey veya serum uygulayın. Saçınız için iyon özellikli kurutma makineleri ve şekillendiricileri tercih edin. Bu tip ürünler saçınızı kolay taramanızı sağlarken, elektriklenmeyi de önler.

5.Saçlarınızı akşamdan yıkayıp şekil vermenizi öneririz. Şekil verdiğiniz saçlarınızı hafifçe toplayın ve o şekilde yatın. Sabah kalktığınızda saçınızı açıp lüzumlu yerleri düzeltin. Bu yöntemle saçınızın kabarıklığı azalırken aynı zamanda daha doğal bir görünüme kavuşacak.

6.Bu tip saçlarda düzenli bakım gerçeklştirmeyi ihmal etmemelisiniz. Saçınızı düzenli olarak yıkayın ve hafta bir saç tipinize makul maskeler uygulayın. Alkol saçın daha çok kabarmasına sebep olduğundan içeriğinde alkol bulunmayan şekillendiriciler kullanmaya özen gösterin. Saçınızı yüksek ısıya maruz bırakmamaya ilgi edin ve bakımını ihmal etmeyin.

Bu birbirinden kolay ve işe yarayan yollarla kabarmayan, güzel ve bakımlı saçlara kavuşun.massage therapy edmonton

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Kabaran saçlarla baş etmenin 6 müthiş yöntem ne zaman pazartesi gününde Ekim Okyay bu siteden okudum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status