" /> İş hayatında başarılı olmanın 5 kuralı | Pembe Bigudi
İş hayatında başarılı olmanın 5 kuralı

İş hayatında başarılı olmanın 5 kuralı

İş hayatında başarılı olmanın 5 kuralı Kadınların iş hayatına katılımı dünyayı değiştiriyor ve güzelleştiriyor. Üreten, kariyer basamaklarında yükselen, çalışan kadınlar kendine ve çevresine faydalı oluyor. En yakın dostunuz ‘Yüksek Topuklar’ olarak, iş hayatında başarının sırlarını siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Sosyal çevrenizi genişletin

Kariyer guruları, “insanlar, sevdikleri kişilerle iş yapmak ister” önerisinde bulunuyor. İyi anlaştığınız, ortak paylaşımda bulunduğunuz şahıslar, iş hayatında yükselmek için size yeni kapılar açabilir. Bu yüzden, sosyal çevrenizi genişletmek ve eğlenceli arkadaşlıklar kurmanız önem taşımaktadır. Toplantılara, girişimci icatmalarına, basın toplantılarına katılıp çevrenizi geliştirebilirsiniz.

Kendinizi sürekli geliştirin

Teknoloji değiştikçe iş yaşamının kuralları ve gereksinimleri de değişiyor. Akıllı telefonlardan e-maillerimizi cevaplıyor, Skype üzerinden yurtdışı konferansları yapabiliyoruz. İngilizce, yalnız Amerika veya İngiltere’de değil, dünya genelinde ortak dil olarak kabul ediliyor. Bu nedenle, hem teknolojik hem yabancı dil açısından kendinizi geliştirmeniz, iş hayatında fark yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Ofis programlarında uzman olun

Yeni bir iş başvurusu yaparken veya çalışırken ofis programlarına hakim olmanız icab eder. Word, Excel, Power Point gibi programlar, iş yaşamının olmazsa olmaz gereksinimleridır. Etkisi altına alan bir sunum yapmak için Power Point, performans ve çözümleme raporları için Excel, şirket içi ve dışı yazışmalar için Outlook, dökümantasyon için Word kullanmayı bilmeniz gerekmektedir. Bunun için kurslara gidebilir veya Microsoft Office 365 ipuçları web sitesini inceleyebilirsiniz.

Kariyer büyüme kitapları okuyun

İş hayatında üretkenlik ve motivasyonunuzu artırmak için kariyer büyüme kitaplarını okumak çok yararlıdır. İlham veren başarı hikayeleri, mevzusunda uzman kişilerin kitaplarını okumak içinizdeki gücü keşfetmek için size büyük katkı elde edecektir. Prof. Dr. Arman katliam’ın “Mor ineğin akıllısı” isimli kitabı, iş hayatında daha başarılı olmak için size olağanüstü fikirler verecektir.

Dinlenmek için zaman ayırın

Yoğun iş ve şehir yaşamında dinlenmeyi unutabiliyoruz. Çok kahve içiyor, çok koşturuyor, hızlı konuşuyoruz. Ancak, dinlenmeye gerçekten ihtiyacımız var! Önemli bir sunum öncesi sıkı bir kahvaltı yapmak veya derin uyumak, işteki başarınızı artıracaktır. Özellikle oturarak çalışıyorsanız, ruh ve gövde sağlığınız için haftada bir kez masaj yaptırmak, hamam veya sauna kullanmak kendinizi daha iyi hissetmenizi elde edecektir. Eskilerin şu sözünü hep hatırlayın: Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status