" /> İnci gibi dişler için 6 önemli öneri | Pembe Bigudi
İnci gibi dişler için 6 önemli öneri

İnci gibi dişler için 6 önemli öneri

İnci gibi dişler için 6 önemli öneri Bembeyaz, inci gibi parlayan dişlere sahip olmayı kim istemez ki? O halde sadece diş macunu ile yetinmeyin. Dişlerinizi evde uygulayabileceğiniz kolay ve kolay yollarla daha beyaz bir görünüme kavuşturabilirsiniz. İşte ışıltılı gülüşler için 6 tüyo.

Limon!

Limon suyu ile dişlerinizi fırçalayarak kısa vadede beyaz dişlere kavuşabilirsiniz. Ancak içine biraz su eklemenizde fayda var, asitli olduğundan direk gerçekleştirmek dişlerinize zarar verebilir.

Çilek!

Çileği sevmeyen var mıdır acaba? Her süre büyük bir mutlulukla yediğimiz bu meyvenin dişleri beyazlattığını biliyor muydunuz? Bunun için yapmanız gereken çileği dişlerinizde birkaç dakika bekletmek veya ikiye ayrılmış çilekle dişlerinizi ovalamak. Diş macunlarında bulunan laktik asidi içeren çilek, dişlerinizin pırıl pırıl görünmesine yardımcı olacak.

Peynir etkisi

Kalsiyumun dişlere olan faydası tartışılmaz. Yemeklerden sonra ufak bir parça peynir yiyerek diş minelerini güçlendirebilirsiniz.

Sert meyvelerin gücü adına!

Elma, havuç, ayva gibi sert meyveleri kabuğuyla yemek dişler için son derece faydalı. Bu sert meyvelerin bir nevi  doğal diş fırçası olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ayrıca dişlere herhangi bir zarar vermemesi de en büyük artısı.

Kahve, çay veya sigara içerken dikkat!

Kahve,çay gibi kafein iceren içecekler, dişlerin zaman içinde sararmasına yol açar. Bu anlamda az tüketmeye özen göstermeli veya bir pipet yardımıyla içmelisiniz. Bu şekilde içeceğin dişlerle direkt temasını da önlemiş olursunuz.

Şekersiz sakızdan tam destek!

Öğlenleri kimimiz okulda kimimiz iş yerinde diş fırçalama imkanı bulamıyoruz. Yemeklerden sonra şekersiz bir sakız çiğneyerek dişlerinizin temizlenmesine yardımcı olabilir, aynı zamanda bir nebze de olsa bakteri oluşumunu önleyebilirsiniz.

Bu kolay uygulamalarla hem bembeyaz dişlere sahip olacak, hem de güzelliğinize güzellik katacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status