" /> Hobileriniz ve Becerileriniz Doğrultusunda Ürünler Oluşturun | Pembe Bigudi
Hobileriniz ve Becerileriniz Doğrultusunda Ürünler Oluşturun

Hobileriniz ve Becerileriniz Doğrultusunda Ürünler Oluşturun

Hobileriniz ve Becerileriniz Doğrultusunda Ürünler Oluşturun Bir kadın olarak yoğun iş temposundan sıkılmış olabilirsiniz. Çocuklarınızla geçen zamanların ağırlığı altında ezilmekte de olabilirsiniz. Eşinizin umursamaz tavırları da canınızı sıkmış olabilir. Tüm bu sorunları aşmak için, çözümü işinizde, çocuklarınızda ya da evinizde aramayın.

Çözüm tam olarak kendi benliğinizde yer alıyor. Çözüm, bir üretim sürecinden başka bir şey değil. El becerileriniz doğrultusunda ilgi alanlarınıza zaman ayırarak bir emek ve zaman sonucunda bir ürün oluşturabilirsiniz. Bu emek sürecinin düşünsel bir dinlendirme süreci olduğunu süreç içerisinde siz de anlayacaksınız.

Düşünsel olarak dinlenmenize yardımcı olun

Örneğin, ahşap işçiliği, takı tasarımı, gemi maketi yapımı, seramik ve çini tasarımı gibi alanlarda sizin için uygun olan bir alanı seçerek, kendinizi yansıtan bir ürün ortaya koyabilirsiniz. O ürünü oluşturmak için gerekli olan malzemelerin oluşturulması sürecinde, o ürünün oluşturulması için gerekli olan metotların öğrenimi sürecinde, o ürünün oluşturulması için gerekli olacak yapım sürecinde; gündelik hayatınızdaki sorunlardan uzaklaşarak, o sorunların sizin için öneminin aslında ne kadar da geçersiz olabileceğini gözlemleyebilirsiniz.

Ayrıca sizin için bu sürecin anısı niteliği taşıyacak, kendi el becerinizin sonucu ortaya çıkmış ürünleri gündelik hayatınızın bir parçası haline getirebilirsiniz. El iş tahta biblolar oluşturarak onları dekoratif malzeme olarak salon, yatak odası gibi gündelik yaşamınızın önemli alanlarında kullanabilirsiniz.

Ataerkil Toplum Yapısının Dışında Bir Algı

Kadınlığın toplumsal bir cinsiyet rolü olarak tanımlandığındı bir toplumda yaşıyor olabilirsiniz. Ancak bu rol fizyolojik ya da gereksinim doğrultusunda oluşan bir rol değildir. Kadın ve erkek işi olarak tanımlamaların dışında yer alan bir hayatı yaşamak toplumsal olarak sıkıntı oluştursa bile bu sıkıntıların gerçekçi bir yanı yoktur.

Bu sebeple gündelik yaşamınızda erkek işi olarak tanımlanmış işlerin uygulanması ile hem gündelik yaşamdaki gereksinimlerinizi giderebilir hem de toplumsal cinsiyet rollerinin yıkımında önemli bir rol oynayabilirsiniz.

Gündelik yaşamda, evinizde ve iş alanınızda size daima gerekli olacak elektrik tesisatı ve su tesisatları konusunda bilgi birikimi oluşturarak, bu bilgi birikimlerinin üzerine el becerisi ekleyerek, bu alanlardaki gereksinimlerinizi kendiniz giderebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status