" /> Hayat sana cazibesini getirsin istiyorsan,önce kendini keşfet | Pembe Bigudi
Hayat sana cazibesini getirsin istiyorsan,önce kendini keşfet

Hayat sana cazibesini getirsin istiyorsan,önce kendini keşfet

Hayat sana cazibesini getirsin istiyorsan,önce kendini keşfet.Yaşam acımasız! Aşkta şansızım! İlişkilerim uzun sürmüyor! Hep terk ediliyorum! Evlenemiyorum! Evliliğim yürümüyor! İşlerim yürümüyor, para gelmiyor, yetmiyor, ayın sonu gelmiyor! Bir türlü istediğim iş olmuyor, terfi edemiyorum! Ben hep kaybediyorum!

Bir şeyler istediğimiz benzer halde yürümüyorsa, arzuylarimiz gerçekleşmiyorsa evvelce kendi enerjimizi mi değiştirerek başlamalıyız? Etrafımızdakilerde de problemlar vardır elbet tek başına birazcık da problemun çıkış noktası şahsımiz değil miyiz?

Egolarımız, korkularımız, boş vermişliklerimiz, yaşamdan bıkkınlıklarımız, şansım yok esasen diyerekrek şansı şahsımizden itmemiz, yaşama karşı çekici olmanın sırrını yada iç kişiliğimizde mevcutmuz o sınırsız enerjimizi kim bilir yeterince kullanmamamız… İşte şahsımiz ile ilgili keşfetmemiz gerekenler şunlar olabilir mi?

Yaşama karşı çekici iyi mi olunurdu ki? Enerjiyi doğru kullanarak…

İlişkilerim yürümüyor. Eşim, sevgilim beni anlamıyor. Devamlı tartışıyoruz. Hiç aramıyor; hep ben arıyorum. Mesajlarıma yanıt vermiyor. Evliliğe yanaşmıyor. Evliliği yürütmek için hiçbir çabası yok. Neden benim bir ilişkim yok? Neden ben de varlıklı değilim? Neden işte kafayarım görülmüyor?

Bu tür sorularla, problemlarla tamamımız karşılaşırız yaşam süreci ortamında. Hep sorarız niçin, niye… Vakaları suçlarken yada çevreyimızdakileri; aslolan problemun şahsımizden kaynaklanabildiği kısmına pek de aynı şiddette önem vermeyiz kimi süre. Ama bir gerçek vardır ki; insan ne düşünürse, iyi mi davranırsa hayatına da onu çeker. Bazı saplantılarımız yada savunduğumuz bazı hallar vardır. Örneğin; erkekler ilgisizdir/bayanlar fazlaca hususşur: bunu ifade eden, buna inanan yada arkadaşlarınızla hususşmalarınızda sürekli dile getiren bir insansanız size ilgi göstermeyen erkekleri yada fazlaca hususştuğuna inandığınız bayanları hayatınıza çekersiniz. Evrenle alışveriş listenizi; emin olun hakikaten kendiniz belirlersiniz. Aldığınız kararların da neticelerini yaşarsınız.

Etrafınızı değiştiremeyebilirsiniz tek başına kendi kanaatsel yaklaşımlarınızı ve size davranış şekillerini değiştirebilirsiniz: enerjinizi değiştirerek. Enerji değişim yapma adımlarında size uyabilecek meditasyonları bularak uygulamaa başladığınızda yavaş yavaş enerjilerinizin değiştiğini de fark edersiniz: affetme, kendini sevme, korkuları yenme, işlemiş karmaları yenme, yüzleşme meditasyonları. Bunlardan kişiyi yada size uyacak birfazlasınu seçebilirsiniz. Tabi ki meditasyon yaptım; her şey güllük gülistanlık oldu şekilinde fazlaca iyimser yaklaşımlar değil beklentimiz. Birçok albeni sırrını da uygulayarak desaksaklıkk gerekiyor.

İş hayatımda, aşk hayatımda, parayla ilişkimde enerjilerimi değişim yapmak isterim:

Kararlı olmalıyım:

 

Kendi potansiyelimi keşfederek, kendi değerimi anlayarak, öz güvencesimi geliştirerek, şahsımi sevmeyi öğrenerek, gayelarımı doğru belirleyerek, karar sunarak ve kararlarımın arkasında durarak, enerjimi tüketenleri hayatımdan uzaklaştırarak, hayır diyerekbilmeyi öğrenerek…

Dileklerim ortamında bulunan hiçbir dileğimi vasıta olarak görmemeliyim:

 

Örneğin; evlenmek istiyorsanız bunu bir şeylerden kaçmak yada yalınce yaşım geçiyor diyerek gerçekleştirmek kanaatsi yalınce birlikteliği vasıta olarak görmektir. Yani buradaki bir amaç değildir. Bu dileğiniz gerçekleştiğinde dileğinizi vasıta olarak görmeniz istikbal süreda büyük problemler getirir. Çünkü dilediğinizi elde ettikten sonrasında vasıta olan kısmı devreden çıktığında bulunduğunuz hal ve yaklaşımınız süre ortamında sizi sonrasında da eşinizi mutsuz edebilecektir. Parayla ilişkilerimizde de bu böyledir. Çok para kazanmak istersiniz. Gün gelir bir olasılık kazanırsınız da. Ama buradaki halda da ehemmiyetli olan; paranın vasıta değil amaç bulunduğunu anlayabilmektir yoksa o kazandığınız para da so kişininda elinizden gider; elinizde tutmayı bilmez, savurursanız ve iyi mi tutmanız, harcamanız gerektirme ettiğini bilemezseniz.

Güçlü yönlerimi geliştirip, beslemeliyim:

 

Yecildeğim bulunmuş olduğu alanları keşfetmek, bu kabiliyetlerimin üzerine gitmek, şahsımle daha fazlaca süre geçirmek, kendi üstüme daha fazlaca titremek (fiziki görünüşüm, imajım, vücut dilim, mevcutm meziyetlerim; özetlemek gerekirse benim karizmamı, yaşama bağlanmamı yada istediğim benzer halde insanları şahsıme çekmek için etkileyecek mevcutm her şeyi beslemek)

Enerjimi değiştirmeyi seçmek:

 

Karşılaştığım tüm red edilmelere karşı dirençli olmayı, pes etmemeyi, yaptığım yanlışlardan ders almayı ve öğrenmeyi, gülümsemeyi, odaklandığım şeyleri doğru çözümleme etmeyi ve arzuylarime doğru odaklanmayı, tevazu göstermeyi, mutlu ilişkilere olan istekmu iyi mi yaşama geçireceğimi, her şeyin başlangıcının iç huzurum bulunduğunu öğrenerek keşfetmek ve bu alanlardaki negatif enerjilerimi, ön yargılarımı değiştirmeye başlamak…

Yaşam kim bilir birazcık akışa bırakılmalı kimi süre. Çok üzerine düştüğün şey fazlasınlukla kaçar. Yaşama bağlanmalı tekrardan; kucak kucak yürüyüş, tabiatyla tümleşme, doğru ve sağlıklı beslenme, balık tutma, dans etme, arkadaşlarla sohbetler, ailemle daha fazlaca süre geçirme, yarım bırakılan işleri tamamlama, ertelenen işlere başlama: yaşamı doyasıya her ne olursa olsun yaşayabilme yanlarını besleyebilmek… Tek bir şeye odaklanmamak, hayatında haiz olduklarımın kıymetini anlayarak şükretmek…

Kalbinde işlemişten getirdiğin ve affedemediğin yaralar son aşama vesveseli yaşamaktan, kendine engellemiş olan davranışlardan, ego kişinin esiri olmaktan, sevgiye şart yüklemekten, negatif kanaatleri evirip çevirmekten kurtulamadığın sürece enerjini yaşam süresince yükseltemezsin.

Değersizlik korkunu, dışlanma korkunu, tek başına kalma korkunu, yitirme korkunu yenmedikçe doğru insanı, doğru aşkı da kendine çekemezsin. Gelen gelir, bir süre seni sana aynalar sonrasında da kimi süre haber bile vermeden yok olur, gider.

Öncelikle bizi neyin mutlu edeceğini keşfetmek ehemmiyetli gerçekten…

Ben nelerle mutlu olurum? İlişkilerimde, sağlığımda, işimde, ekonomik halumda neyi, neleri amaçliyorum? Ben; hakikaten neleri isterim? Her sabah bu seçtiğim alanlarda kafayarıya ulaşmak için neler yapmalıyım?

Evren için hazırladığım sipariş listemde neler olacak? Doğru siparişleri sunarak şahsıme dilediklerimi çekebilecek miyim? Yaşam bana istediklerimi iyi mi getirir?

Bir şeylerin değişmesini isterim, artık kayvücutler içinde olmak istemiyorum: madem ki her geride bıraktığımız gün benim süreımdan götürüyor o süre başlayacağım o gün; BU GÜNDÜR!…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

  1. Hayat sana cazibesini getirsin istiyorsan, önce kendini keşfet ne zaman çarşamba gününde Ekin Bereket bu siteden okudum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status