" /> Hamilelik sürecini daha rahat geçirmek için 5 öneri | Pembe Bigudi
Hamilelik sürecini daha rahat geçirmek için 5 öneri

Hamilelik sürecini daha rahat geçirmek için 5 öneri

Hamilelik sürecini daha rahat geçirmek için 5 öneri Hamilelik devresi çoğu hanım için yaşamının en fazlaca sıkıntılı geride bıraktığımız devrelerinden biridir. Gebelik devrei süresince yaşanmış olan vücut değişikliklari ve hormonal problemlar sebebi ile çoğuı anne talibi için bu dönem zor geçebilir.

Bu yüzden her hanım bu devrei iyi mi daha rahat geçirebileceği husussunda informasyon sahibi olmalı. Sonuç olarak bu devrei vücutsel ve ruhsal olarak minimum zararla atlatabilmek olasıdür. Mutlu ve rahat bir hamilelik geçirmek bebeğin gelişimi için de fazlaca ehemmiyetli bulunduğundan, anne adaylarının bu hususya bilhassa ilgi etmeleri gerekir.

Hamilelik sürecini daha rahat geçirmek için 5 tavsiye

Yeterince uykunuzu aldığınızdan ve dinlendiğinizden güvenilir olun

Hamileliğin ilk ve son üç ayı en fazlaca bitkin düşülen dönem olarak anne adaylarının karşısına çıkar. Bu devrelerde anne adayının bitkinlik hissetmesi halunda iş gerçekleştirmek için kendini zorlaması, bebek için negatif olacaktır. Bu bakımdan sık sık uyuyup dinlenmek büyük bir önem taşır. İş aralarında ayakkabılarınızı çıkarıp uzatmanız ve gün bölgeında kısa şekerlemeler yapmanız kendinizi fazlaca daha iyi hissedebilmenizi sağlar.

Kıyafetlerinizde değişim yapın

Hamileliğinizin ilk üç ayından ileri dönem vücudunuzdaki değişmelerin en fazlaca yaşandığı devrelerdir. Bu devrede her süre giydiğiniz kıyafetlerinizi giyebilmeniz söz husussu olamayacaktır. Bu sebeple hamilelik devreinizde rahat etmenizi sağlayacak ve terlemenize niçin olacak yada hareketlerinizi kısıtlayabilecek olan giysiler giymekten kaçınmanız gerekir. Elbette bu fazlaca bolca ve sizi mutsuz edecek giysiler giymeniz anlamına gelmiyor. Sadece iç çamaşırınızdan, dış giyim ürünlerine kadar sizi memnun ve rahat ettirebilecek giyim ürünlerine odaklanmanız fazlaca dahat rahat hissedebilmenizi sağlayacak.

Beslenme şekilinize ilgi edin

Çoğunlukla anne adaylarının doğum sonrasında beslenmelerine ilgi ettiklerini ve hamilelik süresince aldıkları kilolardan kurtulmaya çalıştıklarını görebilirsiniz. Çoğunluklae hamile bayanların etrafsindeki kişiler “Artık iki canlısın, iki kişilik yemelisin.” benzer halde telkinlerde bulunarak kısa sürede fazlaca çabucak kilo almalarına yol açmaktadır. Ancak hamilelik devreinde anne adaylarının almış olduğu gıdalardan faydalanan bebeklerin sağlığı için hamilelik devrei süresince beslenmeye ilgi etmek fazlaca ehemmiyetli. Bebeğinize ve size faydası olmayan ve hatta ziyanı olabilecek olan yiyecek ve meşrubatlerden uzak durmanız fazlaca daha doğru. Alkol ve sigara benzer halde fena bağımlılıklarınızdan uzak durmanız ve hatta sigara içilen bölgelardan bile durmamanız hem kendinizin hatta bebeğinizin sağlığı açısından fazlaca ehemmiyetli.

Eğilip kalkarken, oturup yatarken ilgilı olun

Anne adaylarının gün bölgeında yapmış oldukları hareketlere daha fazlaca ilgi etmesi, yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesini sağlar. Gün bölgeında hareket ederken, yürürken, otururken, yatarken, kalkarken, eğilirken, yerden bir şey almaya çalışırken yada bir yeri temizlemeye kalkarken yaptığınız hareketlere ilgi etmeniz gerekir. Bilhassa eğilme eylemi esnasında anne adaylarının daha fazlaca ilgi etmesi fazlaca ehemmiyetli. Bu hareketi yaparken ilk evvelce dizlerinizin üstünde eğilmeniz, yatarken kendinizi direk yatağa atmamanız ve yatar pozisyona atlattıktan sonrasında bacaklarınızı uzatmanız benzer halde hususlara ilgi ettiğiniz takdirde daha rahat bir hamilelik geçirebilirsiniz. Bunların yanı sıra ağır kaldırmamaya ve ani hareketler etmemeye de itina gösterin.

Çevrenizden hamilelik ile ilgili destek alın

İlk kez hamile olan bayanlar için, bu inanılmaz devreyi daha rahat atlatabilmeleri açısından etrafde tecrübeli kişilerin olması büyük bir önem taşır. Bu yüzden yeni anne adaylarının annelerinden, kız kardeşlerinden ve yakın devrede hamilelik işlemişi olan yakınlarından destek alması ehemmiyetlidir. Bu devrede o kişinin baş karışıklığını idrak edebilecek ve ona destek olabilecek kişilerin olması anne adayına büyük bir yarar elde edecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. İzmir merkezden ben Sibel Koyuncu. merhaba arkadaşlar sayfan inanılmaz hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 18-01-2017 19:10:29

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status