" /> Günlük Detoks Nasıl Yapılır? | Pembe Bigudi
Günlük Detoks Nasıl Yapılır?

Günlük Detoks Nasıl Yapılır?

Toksinler, onlar her yerdeler. Soluduğumuz havada, yediğimiz yiyecekler, aldığımız ilaçlarda ve hatta içtiğimiz suda dahi bulunuyorlar. Detoks denilen işlem ise vücudun toksinleri yok etme yöntemi ve bunu tamamen kendi başına yapıyor. Tabii ki vücudun detoks kapasitesi ise sınırsız şekilde geniş ve vücut toksinlerle dolduğu takdirde, hastalıklara yakalanıyoruz. Öyleyse detoks nasıl yapılır? Günlük detoks nasıl yapılır?

Sağlığımızı korumak için vücudumuzun detoks kabiliyetlerini geliştirmeli ve aynı zamanda en azından yaygın toksinlerden korunmalıyız. Çünkü kapıları ne kadar çok toksine açarsak, vücudun bunları yok etmesi için de daha çok çaba göstermesi gerekiyor. Sizin için günlük detoksta kullanabileceğiniz bazı ipuçları bulunuyor.

Limon suyu

Karaciğer bizim temel detoks organımızı. Karaciğerin sağlığını ne kadar önemsersek, doğal olarak detoks süreci de gelişim gösteriyor. Limonda bulunan antioksidanlar ise bu noktada bize yardımcı oluyor. Karaciğer limonu severken, siz sevmiyor olabilirsiniz. Merak etmeyin, limonda yer alan D-limonene antioksidan maddeyi içme suyunuza birkaç damla limon sıkarak da alabilirsiniz.

Detoks banyosu yapın

Vücudumuzun doğal detoks sistemini geliştirmek için yapılabilecek en kolay işlemlerin başında detoks banyosu gelmekte. Bağışıklık sistemini güçlendirip hastalıklara karşı koruma sağlayan detoks banyosu için küveti sıcak suyla doldurun, içine biraz epsom tuzu ve karbonat ekleyin. Bu şekilde suda bulunan kimyasallar yok olacaktır.

Ağız temizliği

Bu çok eski bir yöntem ve hala geçerliğini koruyor. Bir çay kaşığına hindistan cevizi yağı alın ve ağzınızın, dişlerinizin içinde 10 dakika kadar gezdirip bekletin, ardından tükürün. Ağızda binlerce bakteri yer alır ve bunların tamamı sağlıklı değildir.

Uyku ve egzersiz

Uyku zaten beyin için en iyi ‘temizlik’ aracıyken, uyuduğumuzda beynin omurilik sıvısının salgısı artar ve gün içinde hücrelere yerleşen zararlı proteinler de temizlenmiş olur. Aynı zamanda egzersiz sizi sadece iyi hissettirmekle kalmaz, vücut sağlığınıza da detoks açısından yardımcı olur. Egzersiz yaptığımızda vücudun sirkülasyonu artarken, sadece kaslar değil organlar da güçlenir. Kısacası, düzenli olarak yapılan egzersiz çalışmaları vücuttan zararlı toksinleri yok edecek ve ter atmamızla da birlikte, uzun vadede faydalarını göreceğiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Adana merkezden ben AdinTanaydin Bulut. Selamın aleyküm siten gerçekten hayran bıraktı, sağolun 11-02-2018 00:31:47

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status