" /> Grip ile savaşmanın 8 etkili yolu | Pembe Bigudi
Grip ile savaşmanın 8 etkili yolu

Grip ile savaşmanın 8 etkili yolu

Grip ile savaşmanın 8 etkili yolu Grip en yaygın görülen hastalıklardan biri. Pek fazlaca kişi doğru tedaviyi uygulamadığından daha uzun süre griple muhaberemak zorunda kalabiliyor.

Aslında bu muhabereın fazlaca daha kısa devam etmesini dayanıklıak ve kısa sürede grip problemundan kurtulmak ihtimaller içinde.

İşte griple muhaberemanın 8 etkili yolu

1- Beslenmeye ilgi etmek şart:

Grip ilk olarak göndeninizin dirençsiz olması sebebi ile vücudunuza giren rahatsızlıklardandır. Aynı şekilde göndeninizin dirençsiz olması hastalığın daha uzun devam etmesine de niçin olacağından beslenmenize ilgi etmeniz de gerekiyordir. Grip esnasında bilhassa şeker ve işlenmiş besin alımını durdurmanız gerekiyordir. Başta sebze ve meyveler olmak suretiyle balık, yağsız et, yumurta benzer halde tabiatl besinlerle beslenmeniz sizin için fazlaca daha yerinde bir seçim olacaktır.

2- Alkol kullanımıne ara verin:

Her koşulda fazlaca alkol tüketmek vücut için ziyanı olan olsa da grip ve soğuk algınlığı benzer halde rahatsızlıklarınız varken alkol kullanımınin verdiği zarar iki katına çıkar. Alkolün vücutta senaceleinin yapılması esnasında bağışıklık sisteminiz büyük oranda zayıflayacağından iyileşme sürecinizin de uzamasına yol açacaktır. Bu yüzden de hastalık esnasında alkol kullanımınden uzak durmanız faydaınıza olacaktır.

3- Kalabalık bölgelardan uzak durun:

Gribin daha süratlı şekilde yaseneması için kalabalık bölgelara ihtiyacı vardır. Bu kalabalık bölgelardan uzak durmanız hem sizin için hatta etrafnizde olan derhal hemen hastalığa yakalanmamış kişiler için büyük bir önem taşır. Sizin bu benzer halde bölgelarda durmanız daha fazlaca kir ve mikropla karşı karşıya kalmanız anlamına istikbaltir ve bu hal iyileşmenizi geciktirecektir.

4- Kollarınızı sık sık yıkamaya itina gösterin:

Gün süresince en fazlacaca kullanılan uzuv ellerdir. Dokunduğunuz her yerde kir ve mikropların barınabileceğini düşündüğünüz süre eller hastalığa yakalanma riskinizin %70 oranında artmasına yol açacaktır. Bu

5- Bol su tüketmeye itina gösterin:

Grip alev ateş bir hastalık bulunmuş olduğundan vücudun ateşle mücadelesi esnasında su kaybetmesi iyileşme süratınızın düşmesine yol açacaktır. Ayrıca vücuttaki zehirli atıklar dediğimiz toksinlerin de dışarı atılması, mikropların kanda oluşup birikmesini önlemenin en kvaka ve etkili yolu da bolca su tüketmektir. Bu yüzden hastalık esnasında yanınızdan suyu noksan etmemeniz kısa sürede mikroplardan kurtulmanızı elde edecektir.

6- Bol uyumaya ilgi edin:

Normal bir insan için günde 7-8 saat uyku dinlenebilmek için yeterlidir. Uyku esnasında enerjinin korunması ve tüm sistemlerin kendini yenilemesi ihtimaller içinde olacaktır. Ancak hasta olan kişiler için daha fazlaca süreye gereksinim vardır. Bu bakımdan dinlenmeye itina göstermeniz hastalığınızın fazlaca daha süratlı iyileşmesini sağlayacak.

7- Hareketsiz kalmayın:

Gün bölgeında elbet dinlenmeniz büyük bir ehemmiyete haizdir. Ancak tamamen kendinizi yatağa hapsetmeniz ilaç olmayacaktır. Bu bakımdan hareketsiz kalmamanız ve ihtimaller içinde bulunduğunca sizi fazlaca yormayacak olan hareketler yapmanız faydanıza olacaktır. Hafif bir yürüyüş gerçekleştirmekk, esneme ve germe hareketleri gerçekleştirmekk benzer halde küçük dinamiklikler bağışıklık sisteminizin yanıt vermesini daha süratlı hala getireceği ve dokulara taze oksijen gitmesine imkân sağlayacağı için kimi süre yatağınızdan çıkın.

8- Doktorunuzun verdiği ilaç ve vitaminleri tertipli almaya itina gösterin:

Grip hastalığını ağır olarak hayatış kişiler içinde yer alıyorsanız ve birkaç gün bölgeında ayağa uyanmak istiyorsanız tüm bu hususlara ilgi ettiğiniz benzer halde doktore gitmeyi de dikkatsizlik etmemeniz gerekiyordur. Doktorun verdiği antibiyotikler ve vitaminler vasıtası ile daha çabucak iyileşmeniz olası olacağından ilaçlarınızı tertipli ve atlamadan tüketmelisiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. yönetici Grip ile savaşmanın 8 etkili yolu merhaba arkadaşlar sayfanız valla çok güzel, twitter da paylaştım

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status