" /> Gözaltı Sarkmalarına Bitkisel Çözüm Önerileri | Pembe Bigudi
Gözaltı Sarkmalarına Bitkisel Çözüm Önerileri

Gözaltı Sarkmalarına Bitkisel Çözüm Önerileri

Bayanların en şikayetçi olduğu problemlerden biri de gözaltı sarkmasıdır. Yaş ilerledikçe yüzde bazı problemler ortaya çıkmaya başlar. Bazı bitkisel yöntemler ile bu sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Kuşburnu bu sorunun çözümü için muhteşem iyi gelen bitkilerden bir tanesidir. Kuşburnunu su içerisinde öncelikle kaynatın.

Gözaltı Sarkmalarına Bitkisel Çözümler

Ilıklaşınca iki pamuk parçasını bu suya bandırın ve pamukları göz altına yerleştirin. Bu şekilde gözaltı torbalarının indiğini ve gözlerinizin dinlendiğini fark edeceksiniz.
Kuşburnu dışında gözaltı sarkmasına iyi gelen bitkisel yöntemlerden biri de papatya, gül suyu, mürvet çiçeği ve rezene de yarar sağlayan bitkilerdir. Yarım litre suyun içine papatyaları atın ve 15 dakika kadar bekletin. 10 dakika demlenmesini bekleyip buzdolabına soğuması için bırakın. İki temiz pamuk parçasını buna bandırıp hem alt hem üst tarafına koyun. Gözünüzde yaklaşık 15 dakika boyunca bekletin. Dilerseniz papatya yoksa gül yaprağı da koyabilirsiniz bu da aynı sonuçları verecektir.

Bazı yağlarda gözaltı sorunlarına iyi gelir. Bu yağlar; kekik yağı, lavanta yağı, melisa yağı, biberiye yağı gözaltı sorunları için iyi gelen doğal uçucu yağlardır. Pamuk yardımı ile yavaş hareketler halinde sürün ve bunu er gün düzenli uygulamak iyi sonuçlar verir. Bu uygulama gözaltlarının toparlanmasını ve gözaltında oluşan morlukların geçmesini sağlar. Soğuk kompres yapmakta göz şişkinliğine iyi gelir. Buz kalıplarını bir bezin içine koyup gözlerinizin üzerine belli aralıklarla koyun. Buzu direk koymak zararlıdır bu yüzden mutlaka bir tülbentin içine koymayı ihmal etmeyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status