" /> Göz Makyajı Nasıl Yapılır? | Pembe Bigudi
Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj söz konusu olduğunda en önemli bölüm göz makyajıdır. Gözler, yüzün odağındadır ve etkileyici bakışlar doğru bir göz makyajıyla elde edilir. Göz makyajının tekniğini ve püf noktalarını bilerek uygulamak gerekir. Böylece ortaya çıkan sonuç çok daha etkili ve güzel olacaktır.

Göz Makyajı Nasıl Olmalıdır

Göz makyajının ilk aşaması, kötü görünen noktaları ortadan kaldırmak olmalıdır. Göz kenarında oluşan çizgileri ve göz altı torbaları ile morluklarını bir kapatıcı yardımıyla kapatın. Göz çevresi kapatıcınızın rengini bir ton açık seçerek gözlerinizin daha belirgin görünmesini sağlayabilirsiniz. Sünger ile daha güzel bir sonuç alacağınızdan, kullanmayı ihmal etmeyin. Yorgun bakışlardan bu şekilde kurtulmuş olursunuz.

Göz Makyajı Nasıl Yapılır
Sıra geldi far kullanımına. Far rengini seçerken cilt tonuna, saç ve göz rengine dikkat etmelisiniz. Üzerinizdeki giysinin rengi, göz makyajında size yakışmayabilir ve kötü bir görüntü oluşturabilir. Bu nedenle far rengi seçiminde önemli olan size yakışmasıdır. Bunu unutmayın. Far sürme işlemini far fırçasıyla yapmak her zaman çok daha güzel sonuç verir. Makyaj çantanızda mutlaka far fırçanız olmalı. Göz makyajının sırrı renkleri kullanmayı bilmekten geçer. Sıcak ve soğuk tonları bir arada kullanarak buğulu ve etkili bakışlara sahip olabilirsiniz. Örneğin soğuk kahverengi tonları ile sıcak kahverengi renklerini birbirinin içinde harmanlayabilirsiniz. Gri rengi baz aldığınızda mutlaka siyah renk ile gölgelendirme yapın. Kullanmayı tercih ettiğiniz açık bir renk ile kaşın bitim noktasına kadar baz renginizi uygulayın. Ardından orta koyulukta tercih ettiğiniz bir far ile kirpik diplerinden göz kapağının ortasına kadar bir geçiş gerçekleştirin. Koyu tonu ise göz kapağınızın dış kısmına doğru sürün. Ancak bu noktada renkleri birbirine yedirmeniz son derece önemlidir.
Far uygulamasından sonra sıra geldi eyeliner kullanımına. Kirpik diplerinizden başlayarak göz kapağınızın dışına doğru hafifçe taşırarak başarılı bir uygulama gerçekleştirebilirsiniz. Kirpik dipleriniz ile eyeliner arasındaki boşluğu göz kalemi ile doldurabilirsiniz. Böylece gözleriniz olduğundan büyük görünür.
Kirpik yapınıza uygun bir rimel tercih edin. Az miktarda rimeli fırçanıza alın ve kirpik diplerinden başlayarak uygulayın. Kurumasını bekleyin ve bir kat daha sürün. Bu işlemi 2 3 kez uygulayarak göz makyajınızı tamamlayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status