" /> Göğüslerin sarkmasına neden olabilecek 6 alışkanlık | Pembe Bigudi
Göğüslerin sarkmasına neden olabilecek 6 alışkanlık

Göğüslerin sarkmasına neden olabilecek 6 alışkanlık

Göğüslerin sarkmasına neden olabilecek 6 alışkanlık Göğüs derisinin esnekliğini yitirmesi ve sarkması derinin altında bulunan kolajenin bozulmasından kaynaklanıyor.

UCLA’da uygulanan bir tetkikya göre ise göğüs dokusunun vücuttaki diğer dokulara göre 2-3 yaş daha çok yaşlandığı söylemek olası.

Genetik yapı, doğum ve emzirme şekilinin yanı sıra göğüslerin sarkmasına neden olan, fark etmeden yaptığımız çoksı hata var. İşte göğüslerin sarkmasına yol açan 6 bağımlılık;

1.Ani kilo verip alma

Fazla kilolarınızdan kurtulmak için yaptığınız sağlıksız diyerekrekrektler kısa sürede aşırı kilo verip almanıza yol açarak göğüslerinizin sarkmasına neden oluyor. Ani kilo alıp vermelerde cildiniz tabiatl gerginliğini yitirdiği gibi esnekiyetini kaybediyor.  Bu halda genellikle yağdan oluşan göğüsler de olumsuz etkileniyor.

2.Sigara içmek

Sigaranın sağlığa ve cildimize çoksı zararı var. Bunlar arasında göğüsleri unutmak olmaz. İster az ister çok olsun sigara içtiğinizde kan akışının yavaşlaması cildi olumsuz yönde etkiliyor. Böylece ciltte yaşlanma ve sarkmalar belirebiliyor.

3- Yanlış sütyen kullanımı

Sarkmaların oluşmasında doğru sütyen kullanmamanın etkileri var. Göğüslerin sütyen tarafınden desteklenmemesi sonuçsi sarkmalar görülebiliyor.

Yanlış sütyen vücudu seçimi, göğüsleri tam toparlamayan ve desteksiz sütyen kullanımı göğüslerde sarkmalara neden olabiliyor. Göğüslerin dik ve sağlıklı görünmesi için destekli sutyen kullanmakta fayda var.

4- Güneşten korunmamak

Güneşin zararlı ışınları cildinizin erken yaşta kırışmasının yanı sıra, göğüslerin sarkmasına neden oluyor. Güneş ışınlarına maruz kalan cildin zarar görmesi ve kolajende oluşan değişiklikler göğüsleri olumsuz yönde etkiliyor.

5- Bazı antrenmanlar

Bu husustaki tetkiklar henüz yeterli bir civarde değil. Ancak bazı uzmanlar koşmanın veya ileri-geri şekilinde uygulanan bazı egzersizin göğüsteki kolajene zarar verdiğini öne sürüyor.

6- Yeterince su içmemek

Su içmenin cilde çoksı faydaı bulunduğunu biliyoruz. Peki ya yeterince su içmemek? Yeteri kadar su tüketmemek cildin gerginliğini kaybetmesine ve yaşlanmasına yol açarak göğüslerinizin sarkmasına sebep olabiliyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status