" /> Geniş gözenekliler için bakım önerileri | Pembe Bigudi
Geniş gözenekliler için bakım önerileri

Geniş gözenekliler için bakım önerileri

Geniş gözenekliler için bakım önerileri Cildimiz bizim en değerli hazinemizdir. Bu nedenle cildimizin bakımını düzenli olarak yapmalı, onu kir ve yağ oluşumundan korumalıyız. Cildimizi temiz tutarak ve cilt tipimize uygun, doğru bakımları uygulayarak sivilce, akne oluşumlarını önleyebilir, bakımlı ve sağlıklı bir cilde sahip olabiliriz.

Geniş gözeneklere sahip olan yağlı ciltlerin en büyük derdi akne oluşumunu önlemek ve cildi sıkılaştırmaktır. Ancak bu meselesi çözüme ulaştırmak için biraz çaba sarfetmek gereklidir. Sizin için bir araya getirdiğimiz bakım önerileri ile geniş gözeneklere elveda diyebilirsiniz.

Geniş gözenekleri sıkılaştırmak için 9 öneri;

 • Yüzünüzü sabah ve akşam olmak üzere iki kere yıkayın. Daha sonra nemlendirici kreminizi uygulayın. Nemlendirici olarak su bazlı, yağsız bir krem kullanmaya özen gösterin. Yüzünüzü temiz tutarak gözeneklerde oluşan kir birikimini engellediğiniz gibi gözeneklerin büyümemesini sağlarsınız.
 • Makyaj malzemelerinizde su bazlı ürünleri tercih edin. Krem allıklara yönelmeyin, daha çok toz allık kullanın.
 • Sivilcelerinizi asla sıkmayın. Siyah noktalarınızı yok etmek için kara nokta temizleme bantlarını kullanabilir ya da bir cilt uzmanının önerdiği bir bakım ürününü uygulayabilirsiniz. Sivilcelerinize bilinçsizce müdahale etmeniz durumunda daha kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Sivilceniz iyice yayılıp daha büyük bir görünüme ulaşırken, cildinizdeki gözenekler ise genişleyebilir.
 • Bir şişe maden suyuna büyük bir limonu sıkın. Hazırladığınız bu karışımı buz kalıplarına koyun ve dondurun. Buz haline gelen kalıplardan kişiyi her sabah yüzünüzde gezdirin. Soğuk bir etki bırakan buz, gözeneklerinizin sıkışmasına yardımcı olacaktır.
 • Soğuk buzu yüzünde gezdirmek istemeyenler, yüzünü her gün maden suyu ve limon karışımıyla silerek aynı etkiye ulaşabilirler. Cildinizin ihtiyacı olan C vitaminine sahip limon ile mineraller bakımından varlıklı olan sodanın buluştuğu bu formül cildiniz için faydalı olacaktır.
 • Bol bol su için. Yağlı cildin en büyük ihtiyaçlarından biri sudur.
 • Bir yumurta beyazı ile iki çileği blenderda çırpın. Bu karışımı yüzünüze ince bir tabaka durumunda sürün ve yirmi dakika kadar bekleyin. Daha sonra cildinizi ılık suyla durulayın. Bu maskeyi hafta bir uygulayın, eğer problemli bir cilde sahipseniz beş günde bir yapın.
 • Süt, limon suyu ve yulafı karıştırarak bir maske hazırlayın. Bu karışımı yüzünüze sürün ve yaklaşık 20 dakika bekleyin. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.
 • Cildi sıkılaştırıcı özelliğe sahip olan doğal gül suyunu tonik olarak kullanın. Burada önemli olan nokta; yüzde yüz gül suyu tercih etmeniz. Yüzde yüz gül suyunu kokusundan ayırt edebilirsiniz. Biraz ekşi ya da sıkıntılı gibi bir kokuya sahipse, anlayın ki o yüzde yüz gül suyudur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status