" /> Geçici Dövmeler Hakkında En Çok Merak Edilen 5 Soru | Pembe Bigudi
Geçici Dövmeler Hakkında En Çok Merak Edilen 5 Soru

Geçici Dövmeler Hakkında En Çok Merak Edilen 5 Soru

Geçici Dövmeler Hakkında En Çok Merak Edilen 5 Soru’ya siz değerkli okurlarımız için cevapladık.Dövme veya bir başka adıyla tattoo; insanların vücutlarına çeşitli modeller, resimler ya da yazılı olarak çizmeyi sevdiği bir sanat türüdür. Dövme her ne kadar göz alıcı ve gösterişli olsa da hayat boyu vücutta bulunacak olması tabi ki yaptırmadan önce ayrıntılı bir şekilde düşünülmesi gerekildiğini göstermekte. İşte tam bu durumda geçici dövme kurtarıcımız ve pratik bir çözüm sağlamış oluyor. Geçici dövme uygulayarak kalıcı dövmelerin nasıl bir his hissettirdiğini deneyim edinmek, her defasında farklı farklı desenleri vücudun uygun bölgelerinde kullanmak geçici dövmelerin sunduğu avantajdır. Geçici dövme her ne kadar avantajlı ve kolay olsa da hakkında incelenmesi gereken birtakım detaylar bulunmaktadır. Bu detaylar aşağıda yer almaktadır:

  • Geçici dövmenin kalıcılık süresi ne kadardır?

Geçici dövme, derinin altına işlemeyen bir özellikte olduğu için süresi tam olarak olmasa da 3 hafta civarlarındadır. Alerjik tene veya yağlı tene sahipseniz çok daha kısa sürelerde eski haline dönmektedir.

  • İstediğiniz zaman çıkartılabilir mi?

Çok uzun ömrü bulunmayan dövmeleri süresinden önce çıkartmak için dövmenin bulunduğu bölgeye kese ile çıkartılabilir ya da bebe yağ ile ovalanarak silinebilir. Tenin tahriş olmaması için özen ile uygulanmalıdır.

  • Geçici dövmeni zararı var mıdır?

Geçici dövme derinin altına nüfuz etmediğinden, doğal, tene zarar vermeyen toksin maddelerden üretildiği için bariz bir kötü etki, zarar vermez. Alerjik tene sahip bireylerde ve 7 yaş altı çocuklara yapılması kesinlikle önerilmez.

  • Tırnaklara geçici dövme yapılır mı?

Nail art ile adı anılan tırnak dövmeleri, geçici dövme ile birçok farklı desen ve türün tırnaklarda kullanıla bilinmesini sağlamaktadır. Her tırnak modeline ve boyutuna uyum sağlayabilecek şekilde tasarlanmış tırnak dövmeleri, gerçek dövmelerden ilham alarak zarif bir tasarıma sahiptir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Antalya merkezden ben Ozbek Koksal. selam arkadaşlar paylaşım ciddiyim mükemmel, sağolun 22-01-2017 12:53:13

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status