" /> Geçici Dövme Nasıl Silinir | Pembe Bigudi
Geçici Dövme Nasıl Silinir

Geçici Dövme Nasıl Silinir

Geçici Dövme Nasıl Silinir Vücut üzerine yapılan dövme çeşitlerinden olan geçici dövmenin nasıl silineceği hakkında pek çok söylem vardır. Biz sizler için bunları derledik. Gelin şimdi hep beraber geçici dövmelerin nasıl silineceklerine birlikte bakalım.

Deriye zarar vermeyecek yöntemler, kesin sonuç vermese dahi asıl tercih edilmesi gerekenlerdir. Geçici dövme genelde kına ile uygulanır. Kına deri üzerinde uygulandığı yerde kurumaya sebep olur. Kuru bölge daha hassas olduğundan geçici dövmeyi silmek için yapacağımız işlemlerde çok daha özenli ve dikkatli olmalıyız.

Yapılacak İşlemler

 

1- Dövmenin üzerine biraz zeytin yağı sürüp biraz beklettikten sonra dövmeyi peçete yardımıyla silebilirsiniz. Zeytin yağı sürmek hassas ciltler için önerilir. Vücudu tahriş etmez vücudun derisine zarar vermez. Zeytin yağı sürülen dövmeyi kumaş parçası ile ovarsanız çıkma ihtimali daha yüksek olacaktır.

2- Dövmeyi çıkarmak için bir başka yöntem ise; bir sabun alın veya bir vücut şampuanı alın ve fazla sert olmayacak şekilde seri olarak yıkayın. Bu cildinizden dövmenin çıkması için kesin bir sonuç lakin dövme çıkarken cildinizi tahriş edebilecek bir yöntemdir.

3- Bir miktar aseton alın dövmenin üzerine dökmeyin. bir parça kumaş veya pamuğun üzerine döküp yavaş bir şekilde ovun. Aseton cilde zarar verebilir o yüzden kumaş veya pamuk üzerine dökülmesi asetonun cilde vereceği zararları en  minimum seviyeye düşürecektir.

4- Herhangi bir seloband alın ve cildinizin üstündeki geçici dövme üzerine yapıştırın, birazcık bekledikten sonra selobandı şiddetli bir şekilde çekiniz. Bunu yapmak vücudunuza biraz zarar verecek lakin kesin bir çözüm yoludur.

5- Uyumadan önce bir miktar bebek yağı elinize alın ve vücudunuz üzerinde bulunan geçici dövme üzerine sürün. Ertesi gün uyandığınızda dövme çıkmış olacaktır.

Vücuda geçici dövme yapmak, aslında düşünüldüğünün aksine risk taşımayan bir uygulamadır. Bir süre sonra geçen bu geçici dövmeler, Vücudunuzda bulunduğu süre içerisinde kendinizi iyi hissetirecektir. Lakin vücut üzerinde bulunan geçici dövmelerin bir süreden sonra gözle görülür şekilde renklerinin solması ve şekillerinin bozulması nedeniyle kötü bir görüntüye sebep olmakta. Bu gibi durumlarda geçici dövmenin vücut üzerinden, cilde zarar vermeden silinmesi gerekiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status