" /> Gebelikte İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın 7 Yöntemi | Pembe Bigudi
Gebelikte İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın 7 Yöntemi

Gebelikte İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın 7 Yöntemi

Gebelikte İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın 7 Yöntemi siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalışacağız. Havaların ısınmaya başlaması ile özellikle bayanlar istenmeyen tüylerden kurtulmanın yollarını arıyor. Bunun dışında göbek eritme arayışlarını da girmektedir. Özellikle daha önce paylaştığımız 3 günlük bikini diyeti ile istenmeyen kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Bunun dışında özellikle hamilelik döneminde istenmeyen tüylerde önemli bir derece artış oluyor. Gebelikte istenmeyen tüylerden kurtulmanın birçok yöntemi vardır. Sırasıyla bu yöntemlere bakalım.

Lazer Epilasyon ile İstenmeyen Tüylerden Kurtulun

Özellikle bayanların kökten çözüm olarak gördüğü lazer epilasyon yöntemi çok fazla kullanılmaktadır. Lazer epilasyon tüylerdeki koyu pigmentleri hedef alarak bir daha çıkmasını engeller. Hal böyle iken herkes bu yönteme yöneliyor. Ancak gebelik sürecinde kadınlar bu yöntemi kullanmakta korkarlar. Bu konuda haklı da olabilirler. Çünkü gebelik sürecinde lazer epilasyon zararlı mı konusunda hiçbir çalışma yapılmamıştır. Anne karnındaki bebeğe herhangi bir zararı olup olmadığı bilinmediği için bu yöntemden uzak durmanız daha iyi olacaktır.

Elektrik ile Yakma ya da İğneli Epilasyon Yöntemi

Maalesef bu yönteminde bebeğe zararlı olup olmayacağı konusunda henüz bir araştırma yapılmamıştır. Ancak illa bu yöntemi kullanacaksanız, karın bölgesi gibi kısımlar hassas olacağından çok ağrılı olabilir. Bunun dışında eğer bebeğinizi emzirecekseniz yani doğuma iki ya da üç aylık bir süreç kalmışsa bu yöntemden uzak durun. Bebeğinizin sağlığı için emzirme sürecinde bu yöntemden uzak durmanız tavsiye edilir.

İstenmeyen Tüylerden Termoliz Yöntemi ile Kurtulma

Diğer bir epilasyon yöntemi ise termoliz yöntemidir. Termoliz, yüksek frekansta elektrik akımı ile oluşan iğneli bir epilasyon yöntemidir. Bu cihazda siz akımın şiddetini değiştiremezsiniz. Anne karnındaki bebeğe bir zararı olup olmaması konusunda kesin bir araştırma yoktur.

İstenmeyen Tüylerden Galvanik Elektroliz Yöntemi ile Kurtulma

Bu yöntemde ise kullanılan madde kimyasaldır. Kıl köküne iğne ile birlikte elektrik akımı verilir. İçerisinde ki kimyasal madde sayesinde kıl kökü bir süre sonra parçalanmaya başlar. Daha sonra tüylerin kökü parçalandığı için dökülmeye başlar. Ancak bu yöntemde özellikle elektrik verilmesi anne karnındaki bebeği olumsuz etkiler. Çünkü elektrik akımı bir süre sonra bebeğe ulaşır ve ona ciddi zararlar verebilir. O yüzden Galvanik elektroliz yöntemi gebelikte önerilmez.

Ağda ile Tüylerinizden Kurtulun

Aslında gebelik döneminde uygulanabilecek en iyi yöntemlerden biri ağdadır. Çünkü diğerleri hep radyasyon ya da elektrik içerdiğinden bebeğe zarar verebilir. Ağda hem ucuz hem de daha güvenilir bir yöntem olduğundan tercih edebilirsiniz. Ancak hamilelik döneminde cildiniz hassas olacağından antiseptik losyon kullanabilirsiniz.

Tüy Dökücüler ile Tüylerinizden Kurtulun

Piyasa da birçok tüy dökücü krem vardır. Bunlar ile tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Ancak unutmayın ki bu kremlerde birçok kimyasal madde içerdiğinden size ya da bebeğinize zarar verebilir. Kullanmadan önce vücudunuzun küçük bir bölgesine uygulayıp, test edin. Ancak bebeğinize verebileceği zararlar konusunda bir çalışma yoktur.

Tüylerinizden Tıraşlama Yöntemi ile Kurtulun

Aslında bu yöntemi en sona bıraksak da içinden önerdiğimiz en sağlık yöntem tıraşlama yöntemidir. Çünkü bebeğinize hiçbir şekilde zararı olmayacaktır. Bunun dışında eşinizi size yardım etmesi konusunda kandırabilirseniz, kim bilir çok eğlenceli bir zaman da geçirebilirsiniz. Karnınızdaki bebeği düşünüyorsanız bu yöntemi kesinlikle düşünün.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status