" /> Gebelik Hesaplaması Nasıl Yapılır [Ayrıntılı] | Pembe Bigudi
Gebelik Hesaplaması Nasıl Yapılır [Ayrıntılı]

Gebelik Hesaplaması Nasıl Yapılır [Ayrıntılı]

Gebelik hesaplama anne adayları tarafından çok merak edilen bir çok soruya cevap vermesi açısından oldukça büyük önem taşımaktadır. Gebelik hesaplama muhtemel doğum tarihinin öğrenilmesinin yanı sıra ayrıca ilk doktor kontrolü, rutin tarama testleri ve aylık doktor kontrolleri gibi bir çok önemli tarihi de belirlemektedir.

Gebelik Hesaplama

Gebelik hesaplama cetveli ile de tüm bu bilgileri kendinizi internet üzerinden hesaplayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey son adet tarihinizi ilgili boşluğa girerek hesaplama demektir. Ancak gebelik hesaplama testi için anne adaylarının düzenli bir adet döngüsüne sahip olmaları ve son adet tarihlerini kesin olarak bilmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde yapılacak test kesinlikle hatalı tarihler verecektir. Gebelik hesaplaması gebe kalmak için de kullanılan bir yöntemdir. Bu takvim ile anne adayları gebe kalmak için uygun dönemleri belirleyebileceği gibi ayrıca bebeklerinin cinsiyetini belirlemek içinde kullanıldığı bilinmektedir.

Gebelik hesaplama çin takvimi ile cinsiyetin belirlenmesinde çok uzun yıllardır kullanılan bir yöntemdir. Anne olmak isteyen kadınların doğum yıllarına göre gebe kaldıkları güne bağlı olarak bebeklerinin cinsiyetlerinin belirlenmesi temeline dayanır. Bilimsel hiç bir dayanağı olmamasına rağmen pek çok kadın tarafından ciddi olarak uygulanmaktadır. Gebelik hesaplama yumurtlama tarihinin belirlenmesi için de kullanılır. Bu yöntemde anne olmak isteyen kadınlar yumurtlama dönemlerinde ilişkiye girerek gebe kalma şanslarını artırmaktadırlar. Yumurtlama tarihini hesaplama için eczanelerde satılan yumurtlama testlerinden de faydalanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status