" /> Fotoğraflarda güzel çıkmanızı sağlayacak 5 tavsiye | Pembe Bigudi
Fotoğraflarda güzel çıkmanızı sağlayacak 5 tavsiye

Fotoğraflarda güzel çıkmanızı sağlayacak 5 tavsiye

Fotoğraflarda güzel çıkmanızı sağlayacak 5 tavsiye Her bayan fotoğraflar da güzel görünmek ister hatta çok daha güzel! Bazı hanımlar bunu başarabiliyor da.

Eğer sizler de onlardan biri olmak isterken, yüzlerce fotoğraf arasında neredeyse birkaç tanesinin iyi olduğunu düşünmekteyseniz işiniz hiç kolay değil. Ama yine de fotoğraflarda daha güzel görünmenizi sağlayacak tavsiyelerimiz var. Hele ki şimdilerde dijital devirde olmamız akıllı telefonların var olduğunu düşünürsek artık flaşların yüzümüzün nerede nasıl patlayacağı belli bile olmamakta, bu yüzden fırına ekmek almaya giderken bile kesinlikle kendinize özenle bakın bizden demesi…

1– Makyaj yapmak önemli bir avantajdır özellikle yüzünüze sürünen aydınlatıcı ve allık gibi malzemeler aşırı yoğun olması sonucunda parlama çok olacak ve fotojeniklikten uzağa gitmiş güzel olmayan fotoğraflar çekmiş olacaksınız.

2– Surat ifadenizin tam olarak gözükmesi ve bir bütünlük içerisinde olması bakımından kaşlarınıza önem verin. Eğer ince yapılı ve boşluklu kaşa sahipseniz kesinlikle bu boşlukları doldurmayı unutmayın ve kaş farı kullanmaya özen gösterin kaş farınız ise saç tonunuzun en koyu renklerinde olsun. Bu şekilde fotoğraflarda daha anlamlı surat ifadelerine ve bakışlara sahip olmuş olacaksınız.

3– Fotoğraf  çekineceğiniz sırada anlamsız bir kasılma olmakta neredeyse çoğumuzda bunun önüne geçin. Sadece bir fotoğraf olarak düşünün ve en doğal pozunuzu vermeye çalışın emin olun kastığını zaman verdiğiniz pozdan çok daha güzel görüneceksiniz. Poz verseniz bile tavrınız sanki vermiyor gibi gözüküyor olsun.

4-Arka fonun iyi olması lazım. Arka fon fazla renkli ve karma karışık olmama durumuna özen verin arka fon ne kadar durgun olursa siz kadrajda o derece net ve size odaklanmış çekim olacaktır. Özellikle arka tarafta fıstık yeşili, turuncu, pembeye tonlarında renklerin olmamasına özen gösterin.

5-Işığın tam üstünüzden gelmenize veya tam arka tarafınızdan gelmeyecek olmasına özen verin. Çünkü bu şekilde gelen ışık saçlarınızı parlak gösterir yüzünüzün normalden daha karanlık ve belirsiz olarak çıkmasına sebep olacaktır. Genellikle ışığı yan taraftan veya doksan derece açı ile gelmesine önem verin.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status