" /> Evli kadını aldatmaya iten 3 neden | Pembe Bigudi
Evli kadını aldatmaya iten 3 neden

Evli kadını aldatmaya iten 3 neden

Evli kadını aldatmaya iten 3 nedeni sizlere açıklamaya çalışacağız ‘Erkek yapar ama kadın yapmaz’ klişesi çok uzun zamanlar önce tarihe karıştı. Farklılık duyma hissi aldatmayı tetikleyen unsurlar arasında.

Son senelerdeki boşanma davalarına göz attığımızda eşleri aldatan bayanların sayısında artış dikkatleri üstüne çekiyor. İstatiksel raporlarda erkeklerin oranına yakın bir seviyede, bayanların da eşlerini veya sevgililerini aldattığını ortaya çıkarıyor. Peki ya kadın, eşini veya birlikte olduğu sevgilisini niçin aldatır?

– Evli kadınlar niçin aldatıyor? 

Standart seviyelerde giden evlilikte, kadında aldatma duygusu olmaz. Genellikle gördüğümüz intikam alma hissidir. Eşi aldattıysa ve kadının baskın bir karakteri varsa intikam olarak görür bu yolu ve aldattıktan sonrasında pişmanlık duyar yaptığı için. Eğer eşine karşı bir şeyler hissetmiyorsa aldatma olayı tahminen günübirlik olmaz. Evlenebileceği, yaşamını onunla sürdürebileceği bir insanı bulur. Bundan sonra bu kişiye kesin gözüyle baktıktan sonra eşinden ayrılır.

Erkeklerin aldatma nedenleriyse kadınlarınkinden biraz daha farklı…

Aldatmayan erkek var mıdır? Erkekler hormonları sebebiyle tek eşli duramazlar. Benim eşim tek eşli diyebilen kadın kendini kandırmış olur. Erkekler sürekli dışarıya açılma düşüncesi içerisinedir. Fakat hangi kadını seviyorsa, hangi kadınla birli kliği onunla yaşamını sürdürür.

Kadınları aldatmaya götürün üç neden

Hormonsal sebeplerden ötürü dolayı masum aldatma. Yani cinsel tatmini karşılamak için olan aldatmalar. Hanımlar da erkekler gibi farklı cinsel birliktelikler yaşama hissi duyar. İkinci sebep iyi gitmekte olan bir evliliği var olduğu halde eşinin aldattığını düşünerek intikam almak için yeltenir bu duruma. Hal böyle olunca psikolojik ve depresyon gibi problemleri arkasından getiren sıkıntılar yaratır. Üçüncü neden, iyi gitmeyen bir birlikteliği varsa kadının, yeni bir erkek bulmak hedefiyle aldatır. Bu tarz durumlarda kadın boş yere kendini maceraya sürüklemez. Eşinden memnun olmamakla birlikte, onu maddi manevi yettiğini düşünmüyordur. Bu nedenle yeni bir eşi garantilemek duygusu içine kapılır. Nede olsa eşiyle arasında sorun yoktur veya boşanmadan yeni bir olay yaşamış olacağım diyerek bunun zeminin hazırlar. Bu yüzden aldatır ve eski eşiyle ayrılır. Yeni bulduğu sevgilisiyle evlenir ya da birlikte yaşar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. As Evli kadını aldatmaya iten 3 neden Selamın aleyküm paylaşımınız cidden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status