" /> Ev Yapımı Makyaj Temizleyici | Pembe Bigudi
Ev Yapımı Makyaj Temizleyici

Ev Yapımı Makyaj Temizleyici

Ev Yapımı Makyaj Temizleyici’nizi evinizde kendi başınıza, basit malzemeler ile yapabilirsiniz. Hem çok kolay hem de çok uygun bir fiyata…

Hassas cilt tipleri de dahil olmak üzere tüm cilt tiplerinde kullanılabilecek ev yapımı, organik, doğal bir makyaj temizleyicisine sahip olmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre…

Zeytinyağı ve gül suyu ile makyaj temizleyici yapmak için gerekli olan malzemeler;

Biraz gül suyu ve gül suyu ile aynı oranda sızma zeytinyağı.

Yapılışı;

Gül suyu ile aynı oranda olan sızma zeytinyağını ve gül suyunu bir şişenin içerisine koyun. Şişeyi güzelce çalkalayın. Fakat hatırlatmakta fayda var; zeytinyağı kesinlikle sızma zeytinyağı cinsinden olmalıdır.

Uygulanışı;

Karışımı bir pamuğa az miktarda dökünüz. Dudak ve göz makyajınızı bu karışımla temizleyebilirsiniz. Zeytinyağı pigmentlere ayırma özelliğine sahiptir. Bu sayede makyajınız kısa bir süre içerisinde temizlenebilir bir hale gelecek ve rahatlıkla çıkacaktır. Zeytinyağı ile gül suyu tam olarak karışmaz. Bu yüzden her kullanımdan önce karışımı mutlaka çalkalamalısınız.

Suya dayanıklı olan eye liner ve rimel de bu karışım sayesinde kolaylıkla temizlenebilir. Gül suyu cildinizi besleyecektir, zeytinyağıysa cildinizin güzelleşmesini sağlayacaktır. Gül suyu hoş kokuya sahiptir ve göz altı kırışıklıkları ile morluklara iyi gelecektir.

Zeytinyağı cildinizin estetik bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır. Makyaj temizleme işlemini yaptıktan sonra cildinizde hafif bir yağlı his duyabilirsiniz, çünkü içerisinde zeytinyağı bulunan bir karışım kullanıyorsunuz. Bir kağıt havlu veya pamuk yardımı ile yüzünüzü silerek yağlı hissi giderebilirsiniz ya da yüz yıkama jeli yardımı ile yıkayarak bu histen kurtulabilirsiniz.

Bebek Yağı ve Bebek Şampuanı ile Makyaj Temizleyici Hazırlama

Gül suyu ve zeytinyağı ile hazırlanan temizleyicinin yanı sıra bir de bebek yağı ve bebek şampuanı ile hazırlanan makyaj temizleyici vardır. İstediğiniz makyaj temizleyici evde rahat bir şekilde ayarlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

– Bir çay kaşığı dolusu bebek yağı

– Bir yemek kaşığı dolusu bebek şampuanı

– Bir bardak dolusu su

Nasıl Hazırlanır;

Bu 3 malzeme karıştırılarak ufak bir kavanoza koyulur ve çalkalanır. Pamuk yardımı ile makyaj temizlenir.

Eğer yüzünüzde tahriş olursa kullanmayı bırakın ve derhal doktorunuza müracaat edin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status