" /> Estetik Cerrahi Bölümü Sadece Burun Estetiği Değil ! | Pembe Bigudi
Estetik Cerrahi Bölümü Sadece Burun Estetiği Değil !

Estetik Cerrahi Bölümü Sadece Burun Estetiği Değil !

Estetik Cerrahi Bölümü Sadece Burun Estetiği Değil ! hepimiz yanlış bildiğimiz doğrularımızdandır.Yaşlanıyoruz veya vücudumuz da belli bir bölgenin görüntüsü rahatsızlık veriyor. Plastik ve estetik cerrahi bölümünün sağladığı imkânlar sonucunda yüz, meme ve karın gibi vücudun çoğu bölgesini tekrardan şekil vermemiz mümkün. Peki, estetik cerrahi bölümü bize hangi fırsatları sunuyor?

Kozmetik cerrahi diye de bilinen estetik cerrahi bölümü nedir ?

Kozmetik cerrahi diye de bilinen estetik cerrahi bölümü asıl olarak plastik ve rekonstrüktif (tekrardan şekillendirme) bölümünün bir yan dalı olarak geçmektedir. Vücuttaki bölgelerimizin sadece estetik sorunlara yönelik olarak ele alınmadığından bu bölüm karmaşık, çok yönlü ve özel uzmanlıkları gerektiren bir tıp bölümü olarak karşımıza geliyor. Bu yüzden özellikle ameliyat ile müdahale gerektiren bir estetik problemimiz için kesinlikle bu bölümde uzmanlığı bulunan cerrahları tercih etmemiz gerekir. Vücudumuzun görüntüsü ve duruşumuz hepimiz için oldukça farklı; estetik cerrahi bölümü mükemmel görüntüyü elde etmek için çalışıyor ama bir taraftan da doğal ve göze hitap eden bir görünümünün elde edilmesi için uğraşılıyor.

Yurdumuzda bu bölümde çalışmakta olan onlarca, yüzlerce uzman var ve bu uzmanlar daha çok alınan eğitimler ve tecrübelerine bağlı olarak geliştirdikleri işlemler ve teknikler ile ön plana çıkıyor. Türkiye’de burun estetiği (rinoplasti) bölümünde ameliyatlar baya yaygın; her yıl binlerce insan hoşuna gitmeyen ve aynı anda birçoğu nefes alma sorunu yaşadığı burnunu uzman doktorlara emanet ediyor. Ama estetik ameliyatlar tabi ki tek burun estetiğinden oluşmamaktadır, yüz ve vücut şekillendirme gibi birçok ayrı soruna müdahale edebiliyor.

Yurdumuzda estetik cerrahi bölümünde en sık yapılmakta olan işlemler arasında yüz yenileştirme ön kısımda; yüz yenileştirme işlemindeyse yüz germe işlemi başta gelmektedir. Bunlara ek olarak göz kapağı, kulak eğriliği düzeltme ve bayanlarda meme estetiği (büyütme, ufaltma, dikleştirme) operasyonları da oldukça bilinmektedir. Öne çıkan öteki önemli bölüm ise vücut hattını düzeltme cerrahisidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

21 yorum

  1. Estetik Cerrahi Bölümü Sadece Burun Estetiği Değil ! ne zaman cuma gününde Nisan Sakir bu siteden okudum.

  2. Kahramanmaraş merkezden ben Filiz Alkan. Selamın aleyküm sayfa süper ötesi hoşuma gitti, sağolun 05-03-2017 18:15:10

  3. Estetik Cerrahi Bölümü Sadece Burun Estetiği Değil ! Güzellik Trabzon merkezden ben Gozde Sumer. Merhabalar sayfa inanılmaz hoşuma gitti, teraziye tıkladım 07-03-2017 04:16:14 harika ötesi.

  4. Estetik Cerrahi Bölümü Sadece Burun Estetiği Değil ! ne zaman cuma gününde Ayturk Sezer bu siteden okudum.

  5. Estetik Cerrahi Bölümü Sadece Burun Estetiği Değil ! ne zaman cuma gününde Ebru Cevik bu siteden okudum.

  6. Estetik Cerrahi Bölümü Sadece Burun Estetiği Değil ! ne zaman cumartesi gününde Eray Balci bu siteden okudum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status